این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه یک مشکل را به اینستاگرام اعلام کنی. متاسفانه اینستاگرام شماره‌ تلفنی برای پشتیبانی مشترکین ندارد و سرویس پشتیبانی ایمیلی نیز دیگر فعال نیست. اگر می‌خواهی موردی را به اینستاگرام اعلام کنی، می‌توانی این کار را با استفاده از رایانه در وب‌سایت اینستاگرام و با مراجعه به صفحه‌ی Help Center (مرکز راهنمایی) و یا از طریق بخش "Report a Problem" (گزارش یک مشکل) در موبایل انجام بدهی. هیچ تضمینی وجود ندارد که به درخواست تو جواب داده شود. اگر کلمه‌ی عبور خود را فراموش کرده‌ای، باید از طریق بازیابی کلمه‌ی عبور اینستاگرام اقدام کنی.

روش 1 از 4:
اعلام یک موضوع با استفاده از رایانه

 1. 1
  صفحه‌ی مرکز راهنمایی اینستاگرام را باز کن. با استفاده از مرورگر وب به صفحه‌ی https://help.instagram.com/ برو.

  متاسفانه هیچ روشی برای برقرای تماس مستقیم با اینستاگرام وجود ندارد – نمی‌توانی تماس بگیری، پیام متنی ارسال کنی، ایمیل بفرستی یا حتی با کارمندان یا شرکای اینستاگرام صحبت کنی. با این وجود می‌توانی از مرکز راهنمایی اینستاگرام برای بررسی یا اعلام یک مشکل استفاده کنی.

 2. 2
  روی Privacy and Safety Center (مرکز امنیت و حفظ حریم خصوصی) کلیک کن. این گزینه در سمت چپ صفحه قرار دارد.
 3. 3
  روی Report Something (اعلام یک مورد) کلیک کن. این گزینه تقریباً در قسمت پایین ستون سمت چپ قرار دارد.
 4. 4
  دسته‌بندی مورد‌نظرت را انتخاب کن. در قسمت سمت چپ صفحه، از بین گزینه‌های زیر روی گزینه‌ای که با موضوع یا مشکل مورد‌نظرت مرتبط‌‌‌ است کلیک کن.
  • Hacked Accounts (حساب‌های هک شده) - اگر فکر می‌کنی حساب کاربری اینستاگرامت هک شده است، این گزینه را انتخاب کن.
  • Impersonation Accounts (حساب‌های جعل شده) - اگر مدارکی داری که مشخص می‌کند کسی حساب کاربریت را جعل هویت کرده است، این گزینه را انتخاب کن.
  • Underage Children (کودکان زیر سن قانونی) - اگر فکر می‌کنی یک حساب کاربری پیدا کرده‌ای که متعلق به یک کودک زیر ۱۳ سال است، این گزینه را انتخاب کن.
  • Hate Accounts (آزار و اذیت و زورگویی) – از این گزینه برای گزارش حساب کاربری که در حال آزار و اذیت یا زورگویی است، استفاده کن.
  • Exposed Private Information (نمایش اطلاعات خصوصی) – در‌صورتی‌که متوجه شدی فردی اطلاعات شخصی دیگران را انتشار می‌دهد، این گزینه را انتخاب کن. (به عنوان مثال، آدرس خانه و ...).
  • Self-Injury (خود‌آزاری) – برای گزارش پست‌هایی که در آن‌ها کاربری به وضوح در حال آسیب زدن به خودش است، روی این گزینه کلیک کن.
  • Abuse & Spam (سوءاستفاده و هرزنامه) – برای اعلام موارد سوءاستفاده، هرزنامه‌ها و یا آزار و اذیت، روی این گزینه کلیک کن.
  • Exploitation (بهره‌کشی) – در صورت مشاهده‌ی مواردی مرتبط با قاچاق انسان، این گزینه را انتخاب کن.
  • Other Types of Reports (سایر موارد) – اگر دلیل تماس تو هیچ‌کدام از گزینه‌های بالا نبود، روی این گزینه کلیک کن.
 5. 5
  به سئوالات بعدی پاسخ بده. بسته به موضوعی که انتخاب کرده‌ای، ممکن است نیاز باشد تا به سوالاتی جواب بدهی، از منو‌های کشویی گزینه‌هایی را انتخاب و یا فرم‌هایی را تکمیل کنی. هنگامی‌که فرمی را تکمیل می‌کنی، توضیحات خود را به‌صورت واضح و مختصر بنویس. تا‌حد‌امکان جزئیات مربوطه را ارائه کن. به روشنی توضیح بده موردی که گزارش می‌کنی چگونه قوانین اینستاگرام را نقض کرده است. می‌توانی موارد زیر را گزارش بدهی:
  • Hacked Accounts (حساب‌های هک شده) - یکی از لینک‌های درج شده در زیر سرفصل "Hacked Accounts" (حساب‌های هک شده) را انتخاب کن و طبق دستورالعمل ادامه بده.
  • Impersonation Accounts (حساب‌های جعل شده) - یکی از لینک‌های درج شده در زیر سرفصل "Impersonation Accounts" (حساب‌های جعل شده) را انتخاب کن و طبق دستورالعمل ادامه بده.
  • Underage Children (کودکان زیر سن قانونی) - روی لینک How do I report... (چگونه من می‌توانم گزارش دهم … ) کلیک کن، روی fill out this form (تکمیل فرم) کلیک کن و بعد از وارد کردن اطلاعات حساب مورنظر روی Send (ارسال) کلیک کن.
  • Hate Accounts (آزار و اذیت و زورگویی) - روی لینک Reporting harassment (گزارش آزار و اذیت) کلیک کن، بعد روی report it (آن‌را گزارش کن) کلیک کن و بعد از تکمیل فرم مربوطه روی، Send (ارسال) کلیک کن.
  • Exposed Private Information (نمایش اطلاعات خصوصی) - روی لینک report it to us (به ما گزارش بده) کلیک کن و بعد از تکمیل فرم مربوطه روی Send (ارسال) کلیک کن.
  • Self-Injury (خودآزاری) - روی لینکی که زیر سرفصل "Self-Injury" (خود‌آزاری) قرار دارد، کلیک کن،‌ در صورت نمایش گزینه‌ی report (گزارش) روی آن کلیک کن و بعد از تکمیل فرم مربوطه روی Send (ارسال) کلیک کن.
  • Abuse & Spam (سوءاستفاده و هرزنامه) - روی لینکی که زیر سرفصل "Abuse & Spam" (سوءاستفاده و هرزنامه‌ها) قرار دارد کلیک کن. روی report گزارش کلیک کن و بعد از تکمیل فرم مربوطه روی Send (ارسال) کلیک کن.
  • Exploitation (بهره‌کشی) - روی لینکی که زیر سرفصل "Exploitation" (بهره‌کشی) قرار دارد کلیک کن تا منابع مرتبط با گزارش قاچاق انسان و سوءاستفاده از کودکان، نمایش داده شود.
  • Other Types of Reports (سایر گزارش‌ها) - روی لینک درج شده در صفحه کلیک کن، روی report (گزارش) و بعد contact (تماس) کلیک کن، روی fill out (تکمیل فرم) یا لینک let us know (ما را آگاه کن) کلیک کن و بعد از پر کردن تمام فرم‌های مربوطه، روی Send (ارسال) کلیک کن.
 6. 6
  منتظر بمان تا مشکلی که گزارش کرده‌ای برطرف شود. معمولاً پاسخی از طرف اینستاگرام دریافت نمی‌کنی ولی بازخورد تو درنظر گرفته خواهد شد. اگر مشکلی که گزارش کرده‌ای ظرف مدت یک هفته برطرف نشد می‌توانی آن را دوباره گزارش کنی و یا با استفاده از مرورگر وب به آدرس https://help.instagram.com بروی و از بین موضوعات نوشته شده در سمت چپ صفحه، موردی را که با مشکل مورد‌نظرت شباهت دارد انتخاب کنی. اگر در ارتباط با حساب کاربری خود یا برنامه‌ی اینستاگرام نیاز به کمک داری اینجا بهترین جا برای حل مشکل است.

روش 2 از 4:
گزارش یک موضوع با استفاده از موبایل

 1. 1
  اینستاگرام را باز کن. آیکون رنگارنگ این برنامه شبیه به لنز دوربین است. اگر قبلاً وارد حساب کاربری اینستاگرامت شده‌ باشی با این کار به صفحه اصلی حساب کاربریت منتقل می‌شوی.
  • اگر به صورت خودکار وارد برنامه‌ نشدی آدرس ایمیل (نام کاربری) و کلمه‌ی عبور حساب اینستاگرامت را وارد کن.
 2. 2
  روی
  تصویر با عنوان 1$
  یا عکس پروفایلت بزن.
  این آیتم در گوشه‌ی سمت راست پایین صفحه‌ی نمایش قرار دارد. با این کار به صفحه‌ی پروفایلت منتقل می‌شوی.

  متاسفانه هیچ روشی برای برقرای تماس مستقیم با اینستاگرام وجود ندارد – نمی‌توانی تماس بگیری، پیام متنی ارسال کنی، ایمیل بفرستی یا حتی با کارمندان یا شرکای اینستاگرام صحبت کنی. با این وجود می‌توانی از مرکز راهنمایی اینستاگرام برای بررسی یا گزارش یک مشکل استفاده کنی.

 3. 3
  روی آیکون چرخ‌دنده‌ای شکل (آیفون) یا (اندروید) بزن. این آیتم در گوشه‌ی سمت راست پایین صفحه قرار دارد. با این کار به صفحه‌ی تنظیمات اینستاگرام منتقل می‌شوی.
 4. 4
  به سمت پایین صفحه برو و روی Report a Problem (اعلام مشکل) بزن. این گزینه تقریباً پایین صفحه و در بخش "Support" (پشتیبانی) قرار گرفته است.
 5. 5
  گزینه‌‌ی مرتبط را انتخاب کن. یکی از گزینه‌های زیر را انتخاب کن.
  • Spam or Abuse (سوءاستفاده یا هرزنامه) در آیفون یا Report Spam or Abuse (گزارش هرزنامه یا سوءاستفاده) در اندروید - صفحه‌ی مرکز راهنمایی اینستاگرام را باز می‌کند.
  • Something Isn't Working (چیزی درست کار نمی‌کند) یا Report a Problem (اعلام مشکل) - یک کادر نوشتاری برای گزارش مشکل باز می‌کند.
  • General Feedback (بازخورد کلی) یا Send Feedback (ارسال بازخورد) - یک کادر نوشتاری برای نوشتن بازخورد باز می‌کند.
 6. 6
  مراحل بعدی را مرتبط با گزینه‌ای که انتخاب کرده‌ای انجام بده. بسته به اینکه کدام‌یک از گزینه‌های بالا را انتخاب کنی، ادامه‌ی مراحل به صورت زیر است:
  • Spam or Abuse (هرزنامه یا سوءاستفاده) یا Report Spam or Abuse (گزارش هرزنامه یا سوءاستفاده) - تو را به Help Center (مرکز راهنمایی) هدایت می‌کند.
  • Something Isn't Working (چیزی درست کار نمی‌کند) یا Report a Problem (گزارش یک مشکل) - گزارش مورد‌نظرت را بنویس و بعد Send (ارسال) یا را بزن. همچنین می‌توانی در اندروید با زدن ، یک تصویر از صفحه‌نمایش خود را هم ارسال کنی.
  • General Feedback (بازخورد کلی) یا Send Feedback (ارسال بازخورد) - پیغام مورد‌نظرت را تایپ کن و بعد روی Send (ارسال) یا بزن. همچنین می‌توانی در اندروید با زدن ، یک تصویر از صفحه‌نمایش خود را ارسال کنی.
 7. 7
  منتظر بمان تا مشکلی که گزارش کرده‌ای برطرف شود. منتظر دریافت پاسخ از اینستاگرام نباش ولی آن‌ها سعی می‌کنند تا ظرف مدت یک هفته بعد از دریافت پیغام تو، مشکل گزارش شده‌ را برطرف کنند.
  • در این حین می‌توانی با استفاده از مرورگر وب به آدرس https://help.instagram.com بروی و از بین موضوعات نوشته شده در سمت چپ صفحه، موردی که با مشکل مورد‌نظرت شباهت دارد را انتخاب کنی. اگر در ارتباط با حساب کاربری خود یا برنامه‌ی اینستاگرام نیاز به کمک داری اینجا بهترین جا برای حل مشکلت است.

روش 3 از 4:
گزارش یک پست اینستاگرامی

 1. 1
  اینستاگرام را باز کن. آیکون رنگارنگ این برنامه شبیه به لنز دوربین است. اگر قبلاً وارد حساب کاربری اینستاگرامت شده‌ باشی با این کار به صفحه اصلی منتقل می‌شوی.
  • اگر به صورت خودکار وارد برنامه‌ نشدی آدرس ایمیل (نام کاربری) و کلمه‌ی عبور حساب اینستاگرامت را وارد کن.
 2. 2
  پستی که فکر می‌کنی نامناسب است را پیدا کن. وقتی‌که اینستاگرامت را باز می‌کنی پست‌ها در بخش فید نمایش داده می‌شوند. همچنین می‌توانی روی آیکونی که شبیه ذره‌بین است بزنی و اسم پروفایلی که در آن پست نامناسبی دیده‌ای را تایپ کنی. بعد روی پروفایل آن شخص بزن و آن پست را روی صفحه‌ی آن شخص پیدا کن.
 3. 3
  روی در قسمت بالای پست بزن. این همان آیکون سه نقطه‌ای است که در قسمت بالای همه‌ی پست‌ها نمایش داده می‌شود. با این کار یک منو باز می‌شود.
 4. 4
  روی Report (گزارش) بزن. این گزینه داخل منوی نمایش داده شده قرار دارد.
 5. 5
  روی It's spam (این پست هرزنامه است) یا It's inappropriate (این پست نامناسب است) بزن. اگر این پست محتوا‌یی از قبیل سوءاستفاده، تصاویر مستهجن یا خشونت دارد روی It's inappropriate (این پست نامناسب است) بزن. اگر این پست تکراری است یا قصد فروش چیزی را دارد روی It's spam (این پست هرزنامه است) بزن. این کار بلافاصله باعث گزارش پست مربوطه می‌شود.
  • نمی‌توانی تبلیغات اینستاگرام را به‌عنوان هرزنامه گزارش کنی. با این وجود اگر تبلیغ نامناسبی دیدی می‌توانی با استفاده از آیکون سه نقطه‌ای بالای آن روی Report Ad (گزارش تبلیغ) بزنی.

روش 4 از 4:
حل مشکل

 1. 1
  بلاک کردن کاربران سوءاستفاده کننده یا تحریک کننده. اگر فردی داخل اینستاگرام مرتباً برایت مزاحمت ایجاد می‌کند راحت‌ترین راه برای خلاص شدن از شر آن فرد این است که او را بلاک کنی.
  • همچنین می‌توانی از طریق مرکز راهنمایی، کاربری را که به صورت غیر قانونی سایر کاربران را تهدید می‌کند یا مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد گزارش کنی.
 2. 2
  کلمه‌ی عبور خود را به‌صورت مرتب تغییر بده. برای جلوگیری از هک‌شدن حساب کاربری، هر شش ماه یک‌ بار کلمه‌ی عبور خودت را تغییر بده.
  • همچنین می‌توانی در صورت نیاز کلمه‌ی عبور فراموش شده اینستاگرامت را بازیابی کنی.
 3. 3
  حساب کاربری‌ات را خصوصی کن. می‌توانی حساب کاربری اینستاگرامت را خصوصی کنی - به این معنی که کسانی که تو را فالو نمی‌کنند تا زمانی‌ که درخواست فالو آن‌ها را از طریق موبایلت قبول نکنی نمی‌توانند محتوا‌های ارسال شده توسط تو را ببینند.
 4. 4
  حساب کاربری اینستاگرامت را به صورت موقت غیر‌فعال کن. اگر مدام برای حساب کاربری اینستاگرام تو مزاحمت‌ یا مشکلاتی پیش می‌آید، بهتر است حساب اینستاگرامت را برای مدتی غیر‌فعال کنی. می‌توانی هروقت که خواستی با ورود دوباره به اینستاگرام از آن استفاده کنی.

هشدارها

 • اینستاگرام هیچ شماره‌ تماسی برای پشتیبانی مشتریان ندارد، اگر جایی دیدی که در این رابطه از طرف اینستاگرام یا فیسبوک شماره‌ای برای تماس ثبت شده، کلاهبرداری است.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
AdBlock را غیرفعال کنیمAdBlock را غیرفعال کنیم
به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
نرم‌افزار‌ها را در Ubuntu حذف کنیمنرم‌افزار‌ها را در Ubuntu حذف کنیم
گوگل کروم را دانلود و نصب کنیمگوگل کروم را دانلود و نصب کنیم
یک صفحه‌ی خالی را در Word حذف کنیمیک صفحه‌ی خالی را در Word حذف کنیم

در مورد ویکی‌هاو

Travis Boylls
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده و ویرلیشگر متون تکنولوژی
این مقاله به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری Travis Boylls. تراویس بویل، نویسنده و ویرایشگر متون تکنولوژی ویکی‌هاو است. تراویس تجربه‌ی نوشتن مقالات مرتبط با تکنولوژی، ارائه‌ی خدمات نرم‌افزاری به مشتریان و همچنین طراحی گرافیک را دارد. تخصص او در سیستم‌عامل‌های ویندوز، مک، اندروید، iOS و لینوکس است. او در دانشگاه Pikes Peak Community College و در رشته‌ی طراحی گرافیک تحصیل کرده است. این مقاله ۱٬۰۸۸بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۱٬۰۸۸بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟