این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه موردی را به فیسبوک گزارش کنی. همچنین اصول اولیه‌ی استفاده از خدمات مرکز راهنمایی فیسبوک برای برطرف کردن مشکلات معمول حساب‌کاربری را به تو یاد می‌دهد. در حال حاضر هیچ‌ راه تماس مستقیمی از طریق ایمیل یا تلفن برای ارتباط با فیسبوک وجود ندارد. اما می‌توانی از منابع داخلی فیسبوک برای گزارش دادن یا عیب‌یابی مشکل استفاده کنی.

روش 1
روش 1 از 4:

گزارش یک مشکل در فیسبوک

 1. 1
  آدرس https://www.facebook.com را در مرورگر وب باز کن .این صفحه‌ی اصلی ورود به فیسبوک است. با وارد کردن این آدرس باید به‌صورت خودکار وارد فیسبوک شوی.
  • اگر به‌صورت خودکار وارد نشدی، از نام کاربری و کلمه‌ی عبور حساب‌کاربری خودت برای وارد شدن استفاده کن.
 2. 2
  پست، کامنت، پروفایل، عکس، ویدئو یا تبلیغی که مشکل دارد را پیدا کن. پست‌ها و کامنت‌ها را می‌توانی در بخش فید‌ اخبار خودت یا روی دیوار شخصی که پست را گذاشته است پیدا کنی. برای گزارش یک عکس یا یک ویدئو، روی آن کلیک کن تا بزرگ شود و اگر می‌خواهی گروه یا پروفایلی را گزارش کنی، روی اسم یا عکس پروفایل آن گروه یا شخص کلیک کن.
 3. 3
  روی یا Options (گزینه‌ها) کلیک کن. از راهنمای زیر برای پیدا کردن دکمه‌ی مربوط به هر یک از گزینه‌ها استفاده کن:
  • Posts (پست‌ها): روی دکمه‌ای که سه نقطه دارد و در سمت راست و بالای پست قرار گرفته است کلیک کن.
  • Comments (کامنت‌ها): ماوس را روی کامنت مورد‌نظر حرکت بده و روی دکمه‌ای که در سمت راست آن و به شکل سه‌نقطه است کلیک کن.
  • Images (عکس‌ها): روی عکس موردنظر کلیک کن و بعد روی Options (گزینه‌ها) در قسمت پایین و سمت راست عکس کلیک کن.
  • Videos (ویدئو‌ها): روی ویدئو کلیک کن تا بزرگ شود و بعد روی دکمه‌ی سه نقطه‌ای که در سمت راست و پایین ویدئو قرار دارد کلیک کن.
  • Profiles (پروفایل): روی اسم یا پروفایل شخص موردنظر کلیک کن و بعد روی دکمه‌ی سه نقطه‌ای که در بالا و سمت راست تصویر پس‌زمینه‌ی صفحه‌ی او قرار دارد کلیک کن.
  • Groups (گروه‌ها): روی اسم گروه کلیک کن و بعد روی دکمه‌ی More (بیشتر) که در زیر عکس پروفایل گروه قرار دارد کلیک کن.
 4. 4
  برای "Give Feedback" (ثبت بازخورد) یا "Report" (گزارش) روی گزینه‌ی مورد‌نظرت کلیک کن. این گزینه‌ها بسته به محتوایی که گزارش می‌کنی متفاوت هستند ولی معمولاً به‌صورت Give feedback (ثبت بازخورد) و/یا Report (گزارش) نمایش داده می‌شوند.
 5. 5
  گزینه‌ی که بیانگر چگونگی تضاد این محتوا با استاندارد‌های فیسبوک است را انتخاب کن. گزینه‌ای که به بهترین شکل توصیف کننده‌ی محتوایی است که می‌خواهی گزارش کنی را انتخاب کن.
 6. 6
  روی Send (ارسال) کلیک کن. با انجام این کار بازخورد تو برای فیسبوک ارسال می‌شود.
 7. 7
  دستورالعمل نمایش داده شده روی صفحه را دنبال کن. بسته به محتوایی که گزارش می‌کنی ممکن است از تو خواسته شود تا گزارشی را برای فیسبوک ارسال کنی. البته برای همه‌ی محتوا‌ها همچین درخواستی نمی‌کنند ولی ممکن است گاهی برای بهتر کردن سیستم داخلی خودشان از این بازخورد‌ها استفاده می‌کنند.
  • برای گزارش نقض حریم خصوصی از این فرم استفاده کن.
  • برای گزارش مشکلات مربوط به موضوعات تجاری یا تبلیغات از این فرم استفاده کن.
روش 2
روش 2 از 4:

از منابع فیسبوک استفاده کن

 1. 1
  صفحه‌ی وب Facebook Help Center (مرکز راهنمایی فیسبوک) را باز کن. اگر هنوز وارد فیسبوک نشده‌ای باید روی دکمه‌ی "Log In" (ورود) که در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه‌ی قرار دارد کلیک کرده و آدرس ایمیل و کلمه‌ی عبور فیسبوک خودت را وارد کنی.

  متاسفانه، هیچ روشی برای برقرای تماس مستقیم با فیسبوک وجود ندارد – نمی‌توانی تماس بگیری، پیام متنی ارسال کنی، ایمیل بفرستی یا حتی با کارمندان یا شرکای فیسبوک صحبت کنی. با این وجود می‌توانی از مرکز راهنمایی فیسبوک برای بررسی یا اعلام یک مشکل استفاده کنی.

 2. 2
  نوارابزار گزینه‌ها را بررسی کن. این نوار در قسمت بالای ‌صفحه و زیر نوار جستجو قرار دارد -- برای دیدن زیربخش‌های هر گزینه باید نشانگر ماوس را روی هر کدام از گزینه‌ها ببری. گزینه‌های این قسمت عبارتند از:
  • Using Facebook (استفاده از فیسبوک) - این بخش از مرکز راهنمایی شامل اطلاعاتی درباره‌ی قابلیت‌های اصلی فیسبوک مثل نحوه‌ی ایجاد حساب کاربری، ارسال پیام و ارتباط با دوستان است.
  • Managing Your Account (مدیریت حساب کاربری) - این بخش شامل موارد مرتبط با تنظیمات پروفایل و ورود به حساب کاربری است.
  • Privacy and Safety (امنیت و حریم خصوصی) - این بخش به موارد مربوط به امنیت حساب کاربری، حساب‌های هک شده/جعلی و حذف دوستان از لیست دوستان می‌پردازد.
  • Policies and Reporting (سیاست‌ها و گزارش‌‌دهی) - این بخش نحوه‌ی ارسال گزارش‌های پایه (مثل سو‌استفاده، هرزنامه و غیره) و همچنین راهنمایی لازم در‌‌مورد حساب‌کاربری فرد متوفی و گزارش حساب‌های هک شده یا جعلی را در اختیار تو قرار می‌دهد.
  • همچنین می‌توانی بخش "Questions You May Have" (سوال‌هایی که ممکن است داشته باشی) و "Popular Topics" (موضوع‌های متداول) را در این صفحه بررسی کنی. این بخش‌ بسیاری از موضوعات و شکایت‌های متداول را در بر می‌گیرد. هر دوی این این بخش‌ها در صفحه‌ی اصلی مرکز راهنمایی فیسبوک قرار دارند.
 3. 3
  بخش مرتبط با موضوع مورد‌نظرت را انتخاب کن. مثلاً اگر مشکلی با یک حساب‌کاربری جعلی داری، باید از بخش "Privacy and Safety" (حریم خصوصی و امنیت) آیتم "Hacked and Fake Accounts" (حساب‌های جعلی و هک شده) را انتخاب کنی.
 4. 4
  گزینه‌های بیشتری را بررسی کن. در ارتباط با مثال حساب کاربری جعلی می‌توانی روی لینک " ?How do I report an account that’s pretending to be me" (چگونه حساب‌کاربری که وانمود می‌کند من هستم را گزارش کنم؟) کلیک کنی. با انجام این کار یک سری مراحل برای اصلاح این وضعیت در اختیارت قرار می‌گیرد.
  • مثلاً فیسبوک پیشنهاد می‌کند برای گزارش و برخورد با حساب‌کاربری جعلی، به صفحه‌ی پرفایل جعلی مورد‌نظر رفته، روی دکمه‌ی (...) در بالای یکی از پست‌هایش بزنی و بعد با کلیک روی Report و انجام مراحل نمایش داده شده‌ی روی صفحه، گزارشت را برای فیسبوک ارسال کنی.
 5. 5
  برای سریع‌تر کردن روند کار از نوار جستجو استفاده کن. برای انجام این کار، روی نوار جستجویی که در بالای صفحه‌ی مرکز راهنمایی قرار دارد کلیک کن -- چیزی شبیه به "?Hi (Your Name), how can we help" (سلام (اسم تو) چگونه می‌توانم کمک کنم؟)-- نمایش داده می‌شود و کافی است تا چند کلمه در مورد مشکلت بنویسی. با انجام این کار چندین پیشنهاد در یک منوی کشویی در زیر نوار جستجو ظاهر می‌شود.
  • به عنوان مثال، می‌توانی عبارت "impostor account" (حساب کاربری جعلی) را تایپ کنی و برای دریافت نتیجه روی "?How do I report an account for impersonation" (چگونه یک حساب‌کاربری جعلی را گزارش کنم؟) کلیک کنی.
  • نوار جستجوی این قسمت فقط به مقاله‌های از پیش نوشته شده‌ی فیسبوک پیوند دارد--اگر دنبال جواب برای یک سئوال یا موضوع خاصی هستی که در مرکز راهنمایی پوشش داده نشده است، به پایین صفحه برو و روی دکمه‌ی Community Help (راهنمای انجمن) کلیک کن تا صفحه‌ی Facebook Community Page باز شود.
 6. 6
  صفحه‌ی مرکز راهنمای تبلیغات را باز کن. اگر در صفحه‌ی کاربری یا تجاریت در‌رابطه‌با تبلیغات مشکلی داشته باشی، معمولاً می‌توانی جواب سوال‌هایت را در این قسمت پیدا کنی.
  • برای جستجو در قسمت تبلیغات، روی دکمه‌های Creating Ads (ساخت تبلیغات) یا Managing Ads (مدیریت تبلیغات) کلیک کن.
  • برای بررسی مشکلات مربوط با تبلیغات، روی Troubleshooting Your Ads (عیب‌یابی تبلیغات) کلیک کن و سپس از منو‌ی بعدی یکی از موارد مرتبط با مشکلت را انتخاب کن.
 7. 7
  صفحه‌ی انجمن فیسبوک را باز کن. اگر نتوانستی جواب سوالت را در مرکز راهنما پیدا کنی، بهترین گزینه برای یافتن آن، جستجو در انجمن‌ و فروم‌های این قسمت است.
  • در بالای این صفحه نوار جستجویی مشاهده می‌کنی -- می‌توانی داخل این نوار در‌مورد موضوع موردنظرت (مثل غیر‌فعال کردن حساب کاربری) جستجو کنی.
روش 3
روش 3 از 4:

ارسال درخواست تجدیدنظر برای یک حساب‌کاربری غیرفعال شده

 1. 1
  صفحه‌ی صفحه‌ی حساب‌کاربری غیر‌فعال شده‌ی فیسبوک را باز کن. اگر حساب‌کاربری تو غیرفعال نشده است (یا در حال‌حاضر غیرفعال نیست)، نمی‌توانی درخواست تجدید‌نظر ثبت کنی.
 2. 2
  روی لینکی که نوشته‌شده است "use this form to request a review" (از این فرم برای درخواست تجدید نظر استفاده کن) کلیک کن. این گزینه در پایین صفحه و کنار بخش "If you think your account was disabled by mistake" (اگر فکر می‌کنی حساب‌کاربری تو به‌اشتباه غیرفعال شده) قرار گرفته شده است.
 3. 3
  آدرس ایمیل فیسبوک خودت را بنویس. این همان آدرس ایمیلی است که از آن برای ورود به فیسبوک استفاده می‌کنی. همچنین می‌توانی در این قسمت برای ورود از شماره‌ی تلفن نیز استفاده کنی.
 4. 4
  نام کامل خود را بنویس. اسمی که در این قسمت می‌نویسی باید همان اسم حساب‌کاربری تو باشد.
 5. 5
  روی Browse (جستجو) کلیک کن. همچنین باید یک عکس از مدرک شناسایی خودت -- می‌تواند گواهینامه‌ی رانندگی، مجوز اقامت یا عکس پاسپورت باشد—بارگذاری کنی.
  • اگر از مدرک هویتی خودت عکسی نداری، همین حالا از آن عکس بگیر و برای خودت ایمیل کن. سپس می‌توانی عکس را روی دستکتاپ کامپیوترت دانلود کنی.
 6. 6
  روی محل قرارگیری فایل کلیک کن. این محل همان جایی است که تصویر مدرک هویتی تو در آنجا ذخیره شده است. به عنوان مثال، اگر این فایل در دسکتاپ قرار دارد، روی Desktop کلیک کن تا به دسکتاپ کامپیوترت هدایت شوی و فایل را از آنجا انتخاب کنی.
 7. 7
  روی تصویر مدرک هویتی و بعد روی Open (باز کردن) کلیک کن. با انجام این کار عکس تو در فرم فیسبوک بارگذاری می‌شود.
 8. 8
  توضیحات را در کادر "Additional Info" (اطلاعات تکمیلی) تایپ کن. می‌توانی در این قسمت دلایل درخواست فعال‌سازی مجدد حساب کاربریت را توجیح کنی. هنگام نوشتن دلایل جزئیات زیر را در نظر داشته باش:
  • چرا فکر می‌کنی که حساب‌کاربریت نباید غیرفعال می‌شد.
  • چرا می‌خواهی حساب‌کاربریت دوباره فعال شود.
  • هر فاکتور مهم دیگری که می‌تواند در فعال کردن حساب کاربریت موثر باشد ( به عنوان مثال یک اقدام خرابکارانه روی حساب کاربریت).
 9. 9
  روی Send (ارسال) کلیک کن. با انجام این کار فرم درخواست تجدید‌نظرت به‌منظور بررسی برای فیسبوک ارسال می‌شود. لطفاً درنظر داشته باش که ممکن است تا چند روز هیچ پاسخی دریافت نکنی.
  • اگر تا یک هفته پاسخی دریافت نکردی، فرم را دوباره ارسال کن.
روش 4
روش 4 از 4:

بازیابی رمز عبور

 1. 1
  وب‌سایت فیسبوک را باز کن. وقتی‌که فیسبوک را در مرورگر وب باز می‌کنی، اگر به‌صورت خودکار وارد حساب‌کاربریت نشوی، اولین صفحه‌ای که نمایش داده می‌شود، صفحه‌ی ورود به حساب کابریت است.
 2. 2
  روی ?Forgot Account (حساب‌کاربریت را فراموش کرده‌ای؟) کلیک کن. این گزینه در در گوشه‌ی سمت راست صفحه‌ و زیر کادر "Password" (کلمه‌ی عبور) قرار دارد.
 3. 3
  اسم، آدرس ایمیل یا شماره‌ی تماس خودت را وارد کن. از شماره‌ی تماس و آدرس ایمیلی که برای حساب‌کاربری فیسبوک معرفی کرده‌ای استفاده کن. مطمئن شو که به آدرس ایمیل یا شماره‌ی تماس معرفی شده دسترسی داری.
 4. 4
  روی Search (جستجو) کلیک کن. این دکمه‌ی آبی‌ رنگی در زیر کادری که آدرس ایمیل یا شماره‌ی تماس خودت را وارد کرده‌ای قرار دارد. با انجام این کار کدی به آدرس ایمیل یا شماره‌ی تماس مذکور ارسال می‌شود.
 5. 5
  ‌دنبال یک پیام از فیسبوک بگرد. اگر وارد حساب‌کاربری ایمیل خودت شده‌ای باید ایمیلی از طرف فیسبوک که حاوی یک کد 6 رقمی باشد را دریافت کنی. اگر شماره‌ی تماس خودت را وارد کرده باشی، باید یک پیغام متنی از طرف فیسبوک که حاوی یک کد 6 رقمی باشد دریافت کنی.
  • اگر گزینه‌ی ایمیل را انتخاب کرده‌ای، شاید لازم باشد پوشه‌ی Spam (هرزنامه‌ی) را نیز بررسی کنی.
 6. 6
  کد را وارد کن. برای وارد کردن کد 6 رقمی که از طرف فیسبوک به‌صورت پیغام متنی یا ایمیل دریافت کرده‌ای، از کادر "Enter Code" (کد را وارد کن) استفاده کن.
 7. 7
  در صفحه‌ی فیسبوک روی Continue (ادامه) کلیک کن. این دکمه‌ی آبی رنگ در زیر کادر متنی و سمت راست آن قرار دارد.
 8. 8
  دوباره روی Continue (ادامه) کلیک کن. اگر فکر می‌کنی از حساب کاربری تو به‌منظور مقاصد خرابکارانه سوءاستفاده شده است، می‌توانی گزینه‌ی خروج از حساب‌کاربری از همه‌ی دستگاه‌ها را انتخاب کنی.
 9. 9
  کلمه‌ی عبور جدید را وارد کن.
 10. 10
  روی Continue (ادامه) کلیک کن. کلمه‌ی عبور تو با موفقیت در تمام بستر‌های فیسبوک بازیابی شد. حالا می‌توانی از این کلمه‌ی عبور در مرورگر وب یا برنامه‌ی موبایل فیسبوک وارد حساب کابریت شوی.

نکات

 • اگر موضوعی که می‌خواهی بابت آن با فیسبوک تماس بگیری را در مرکز راهنمایی پیدا نکردی، سعی کن در بخش انجمن‌ها دنبال آن بگردی – معمولاً موضوعات نوشته شده در آنجا بهتر طبقه‌بندی شده‌اند.

هشدارها

 • متاسفانه خدمات مشتریان فیسبوک از آن جدا شده است به‌نحوی که احتمالاً به بیشتر سوال‌هایی که در این بخش مطرح می‌کنی پاسخ‌های کلی داده می‌شود.

__

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
ایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیمایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیم
در اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریمدر اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
شماره‌ تلفن را در فیسبوک جستجو کنیمشماره‌ تلفن را در فیسبوک جستجو کنیم
پس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیمپس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۷٬۴۹۸بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۷٬۴۹۸بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟