این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد چگونه با استفاده از جیمیل ایمیل ارسال کنی. می‌توانی از وب‌سایت جیمیل برای ارسال ایمیل از طریق کامپیوتر استفاده کنی یا با استفاده از برنامه‌ی موبایل جیمیل، از گوشی یا تبلت ایمیل بفرستی.

روش 1
روش 1 از 2:
در کامپیوتر

 1. 1
  جیمیل را باز کن. از طریق مرورگر کامپیوتر به آدرس https://www.gmail.com/ برو. اگر از قبل وارد حساب کاربری‌ات شده باشی، با انجام این کار وارد Inbox (صندوق ورودی) جیمیل می‌شوی.
  • اگر وارد حساب کاربری‌ات نشده‌ای، وقتی خواسته شد، نام کاربری و کلمه‌ی عبورت را وارد کن.
 2. 2
  روی + Compose (ایجاد پیام جدید) کلیک کن. این گزینه در بالا و سمت چپ Inbox (صندوق ورودی) جیمیل قرار دارد. با انجام این کار یک پنجره‌ی "New Message" (پیام جدید) در گوشه‌ی سمت راست و پایین صفحه باز می‌شود.
  • اگر از نسخه‌ی قدیمی جیمیل استفاده می‌کنی، باید روی COMPOSE (ایجاد پیام) کلیک کنی.
 3. 3
  آدرس ایمیل گیرنده را وارد کن. روی کادر متنی "To" (به) یا "Recipients" (گیرنده‌ها) در بالای پنجره‌ی پیام جدید کلیک کن و آدرس ایمیل شخصی را که می‌خواهی برایش ایمیل بفرستی، وارد کن.
  • برای اضافه‌کردن چند آدرس ایمیل، ابتدا آدرس ایمیل اولین شخص را تایپ کن، کلید Tab (جهش) را فشار بده و آدرس ایمیل شخص بعدی را وارد کن؛ این کار را برای مابقی آدرس‌های ایمیل انجام بده.
  • اگر می‌خواهی شخصی را در CC (رونوشت) یا BCC (رونوشت مخفی) ایمیل قرار بدهی، روی لینک CC (رونوشت) یا BCC (رونوشت مخفی) در سمت راست کادر متنی "To" (به) کلیک کن، سپس آدرس‌های ایمیلی را که می‌خواهی در CC (رونوشت) یا BCC (رونوشت مخفی) قرار بگیرند به‌ترتیب در کادرمتنی "Cc" (رونوشت) یا "Bcc" (رونوشت مخفی) وارد کن.
 4. 4
  موضوع ایمیل را مشخص کن. روی کادر متنی "Subject" (موضوع) کلیک کن، سپس متنی را که می‌خواهی موضوع ایمیل باشد، در این قسمت تایپ کن.
  • معمولاً موضوع ایمیل، پیام اصلی ایمیل را در چند کلمه توصیف می‌کند.
 5. 5
  متن اصلی ایمیل را وارد کن. داخل کادر متنی بزرگی که زیر کادر متنی "Subject" (موضوع) قرار دارد،‌ پیام مورد‌نظرت را تایپ کن.
 6. 6
  در صورت نیاز، قالب ایمیل را تغییر بده. اگر می‌خواهی در قالب ایمیل تغییراتی ایجاد کنی (برای مثال، پر‌رنگ‌کردن متن، مورب‌کردن متن یا اضافه‌کردن نشانه گذاری)، قسمتی از متن را که می‌خواهی تغییر بدهی انتخاب کن، سپس روی گزینه‌های تغییرات قالب متن در پایین پنجره‌ی ایمیل کلیک کن.
  • برای مثال برای پر‌رنگ‌کردن قسمتی از متن، متن مورد‌‌نظر را انتخاب کن و روی B در قسمت پایین ایمیل کلیک کن.
 7. 7
  در صورت تمایل، یک فایل ضمیمه‌ی ایمیل کن. برای اضافه‌کردن فایل از داخل کامپیوتر، روی آیکون "Attachments" (ضمیمه‌ها) در پایین پنجره کلیک کن، سپس فایل یا فایل‌هایی را که می‌خواهی بارگذاری کنی، انتخاب کن و روی Open (بازکردن در ویندوز) یا Choose (انتخاب‌کردن در مک) کلیک کن.
 8. 8
  روی Send (ارسال) کلیک کن. دکمه‌ی آبی رنگ این گزینه در گوشه‌ی پایین و سمت چپ پنجره‌ی ایمیل قرار دارد. با انجام این کار،‌ ایمیل به آدرس‌(های) ایمیل مشخص‌شده ارسال خواهد شد.

روش 2
روش 2 از 2:
در موبایل

 1. 1
  جیمیل را باز کن. روی آیکون برنامه‌ی Gmail که به‌ شکل یک "M" قرمز روی پس‌زمینه‌ی سفید است، ضربه بزن. در‌صورتی‌که قبلاً وارد حساب کاربری‌ات شده باشی، با انجام این کار صندوق ورودی جیمیل باز می‌شود.
  • اگر وارد حساب کاربری‌ات نشده‌ای، آن را انتخاب کن یا آدرس ایمیل و رمز عبورت را وارد کن.
 2. 2
  روی آیکون "Compose" (ایجاد کردن) ضربه بزن. این آیکون در گوشه‌ی سمت راست و پایین صفحه قرار دارد. با انجام این کار یک پنجره‌ی پیام جدید باز می‌شود.
 3. 3
  آدرس ایمیل مورد‌نظرت را وارد کن. روی کادر متنی "To" (به) کلیک کن، سپس آدرس ایمیل شخصی را که می‌خواهی برایش ایمیل بفرستی، وارد کن.
 4. 4
  موضوع ایمیل را وارد کن. روی کادر متنی "Subject" (موضوع) ضربه بزن و موضوع ایمیل را وارد کن.
  • به‌صورت کلی، موضوع محتوای ایمیل را در چند کلمه خلاصه می‌کند.
 5. 5
  متن ایمیل را وارد کن. روی کادر متنی "Compose email" (ایجاد ایمیل) ضربه بزن، سپس متن مورد‌نظرت را وارد کن.
 6. 6
  در صورت نیاز فایل یا عکس‌های مورد‌نظرت را اضافه کن. اگر می‌خواهی فایل یا عکسی را ضمیمه ایمیل کنی، به ترتیب زیر عمل کن:
 7. 7
  روی آیکون "Send" (ارسال) ضربه بزن. آیکون این گزینه به‌شکل یک هواپیمای کاغذی است و در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه قرار دارد. با زدن روی این گزینه، ایمیل ارسال می‌شود.

نکات

 • اطمینان پیدا کن ایمیلی که ارسال می‌کنی، حاوی اطلاعات خاصی نیست. هرگز آدرس، شماره‌تلفن واطلاعات دیگر خودت را داخل ایمیل قرار نده مگر اینکه گیرنده‌ی ایمیل از دوستان نزدیک یا اعضای خانواده‌ات باشد.
 • اگر می‌خواهی ایمیل را به‌صورت پیش‌نویس روی کامپیوتر ذخیره کنی، منتظر شو تا گزینه‌ی "Saved" (دخیره شد) کنار آیکون سطل زباله در سمت راست و پایین صفحه ظاهر شود،‌ سپس روی X در گوشه‌ی سمت راست و بالای پنجره کلیک کن. با انجام این کار ایمیل در پوشه‌ی Drafts (پیش‌نویس‌ها) در سمت چپ صندوق ورودی ذخیره می‌شود.
 • اگر یکی از گیرندگان ایمیل سعی کند آدرس ایمیل گیرندگان دیگر را ببیند، آدرس ایمیل شخصی که در BCC (رونوشت مخفی) قرار دارد برایش نمایش داده نخواهد شد.

هشدارها

 • آدرس ایمیلت را در اختیار افراد یا وب‌سایت‌هایی که نمی‌شناسی قرار نده.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
عکس‌ها را به JPEG تبدیل کنیمعکس‌ها را به JPEG تبدیل کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
فایل‌ های دانلود شده را در آیفون مشاهده کنیمفایل‌ های دانلود شده را در آیفون مشاهده کنیم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
پس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیمپس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند.
از این صفحه ۹۱۷بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟