این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه حساب کاربری اینستاگرامت را که قبلاً به صورت موقت غیر‌فعال کرده‌ بودی دوباره فعال کرده، حساب کاربری غیر‌فعال شده‌ی خود را بازیابی کنی. اگر حساب کاربری تو به طور کامل حذف شده باشد، تنها کاری که می‌توانی انجام بدهی، ایجاد یک حساب کاربری جدید است.

روش 1
روش 1 از 3:

فعال‌سازی مجدد حساب کاربری

 1. 1
  مطمئن شو که از غیر‌فعال شدن حساب کاربریت به حد کافی گذشته است. بعد از غیر‌فعال کردن موقت حساب کاربری معمولاً اینستاگرام چند ساعت زمان نیاز دارد تا پروسه‌ی غیر‌فعال‌سازی را تکمیل کند. در طول مدت مذکور فعال‌سازی دوباره‌ی حساب کابری امکان‌پذیر نیست.
  • اگر بیشتر از یک روز است که حساب کاربریت را غیر‌فعال کرده‌ای باید بتوانی بدون هیچ مشکلی دوباره وارد حساب کاربری شوی.
 2. 2
  حساب کاربری حذف شده را نمی‌توانی دوباره فعال کنی. اگر حساب کاربری را حذف کرده باشی پس از حذف دیگر نمی‌توانی دوباره آن را فعال کنی.
 3. 3
  اینستاگرام را باز کن. روی آیکون برنامه‌ی اینستاگرام که شبیه یک دوربین رنگارنگ است بزن.
 4. 4
  نام کاربری، آدرس ایمیل یا شماره‌ی موبایل خود را وارد کن. در کادر بالای صفحه می‌توانی هر‌یک از این سه مورد را وارد کنی البته به شرطی که قبلاً آن‌ها را به حسابی که می‌خواهی دوباره فعال کنی وصل کرده باشی.
  • بسته به صفحه‌‌ نمایشی که اینستاگرام در آن باز می‌شود می‌توانی برای وارد شدن از دکمه‌ی Log In (وارد شدن) یا لینکی که تو را به صفحه‌ی ورود منتقل می‌کند استفاده کنی.
 5. 5
  کلمه‌ی عبور را وارد کن. کلمه‌ی عبور خود را در کادر "Password" (کلمه‌ی عبور) وارد کن.
  • اگر کلمه‌ی عبور خود را فراموش کرده‌ای باید آن را بازیابی کنی.
 6. 6
  روی Log in (وارد شدن) بزن. این گزینه در پایین صفحه قرار دارد. در‌صورتی‌که اطلاعات ورود به حساب کاربریت درست باشد، با این کار وارد اینستاگرام شده و حساب کاربریت فعال می‌شود.
 7. 7
  دستورالعمل‌های روی صفحه‌ی نمایش را دنبال کن. بسته به اینکه حساب کاربری اینستاگرام تو برای چه مدتی غیر‌فعال بوده ممکن است نیاز باشد قبل از ورود به حساب کاربری، دستورالعمل شرایط استفاده‌ی بروزرسانی شده‌ی اینستاگرام را قبول یا شماره‌ی موبایل خود را تایید کنی.
  • حساب کاربری با ورود دوباره فعال می‌شود بنابراین پس از ورود لازم نیست برای فعال‌سازی مجدد کار دیگری انجام بدهی.
روش 2
روش 2 از 3:

درخواست تجدید نظر حساب کاربری غیر‌فعال شده

 1. 1
  مطمئن شو که حساب کاربریت مسدود شده است. برنامه‌ی اینستاگرام را باز کن و سعی کن با وارد کردن اطلاعات کاربری صحیح، وارد حساب کابری خود شوی. اگر بعد از زدن روی گزینه‌ی Log in (وارد شدن) پیامی نمایش داده شد که "حساب کاربری شما غیر‌فعال شده است" (یا چیزی شبیه به این) به این معنی است که اینستاگرام حساب کاربری تو را به علت نقض شرایط استفاده غیر‌فعال کرده است.[۱]
  • دیدن هر خطایی به معنی غیر‌فعال شدن حساب کاربری نیست، اگر با خطا‌هایی مثل "نام کاربری یا کلمه‌ی عبور اشتباه" مواجه شدی از رفع عیب برای برطرف کردن آن استفاده کن.
 2. 2
  فرم درخواست اینستاگرام را باز کن. در مرورگر وب رایانه‌ات صفحه‌ی https://help.instagram.com/contact/606967319425038 را باز کن. می‌توانی با استفاده از این فرم به اینستاگرام درخواست بدهی که اجازه‌ی دسترسی به حساب کابریت را به تو بدهد.
 3. 3
  اسمت را وارد کن. در کادر"Full name" (نام کامل) که تقریباً بالای صفحه قرار دارد نام و نام‌خانوادگی خود را به همان شکلی که در حساب کابری اینستاگرامت نوشته شده است بنویس.
 4. 4
  نام کابری خود را وارد کن. نام کاربری اینستاگرام خود را در کادر "Your Instagram Username" (نام کاربری اینستاگرام) بنویس.
 5. 5
  آدرس ایمیل و شماره‌ی موبایل خود را وارد کن. این اطلاعات را به‌ترتیب در کادر‌های "Your email address" (آدرس ایمیل) و "Your phone number" (شماره‌ی موبایل) وارد کن.
 6. 6
  متن مربوط به درخواست تجدید‌نظرت را وارد کن. در آخرین کادر صفحه‌ی درخواست، توضیحاتی کوتاه در مورد اینکه چرا فکر می‌کنی نام کاربریت به اشتباه غیر‌فعال شده است، بنویس. هنگام نوشتن درخواست تجدید‌نظر موارد زیر را در نظر داشته باش:
  • توضیح بده که حساب کاربریت غیر فعال شده است و فکر می‌کنی که اشتباهاً این اتفاق افتاده است.
  • عذر‌خواهی نکن چون‌که این کار باعث می‌شود مقصر به نظر بیایی.
  • درخواستت را با لحن خوب و مناسبی بنویس و از زبان تند و خشن استفاده نکن.
  • درخواستت را با یک " تشکر" به پایان برسان.
 7. 7
  روی Send (ارسال) کلیک کن. این گزینه دکمه‌ی آبی رنگی در پایین صفحه است. با این کار درخواست تجدید‌نظرت برای اینستاگرام ارسال می‌شود. اگر آنها تصمیم بگیرند که حساب کاربری تو را دوباره فعال کنند این موضوع را اعلام می‌کنند و پس از آن می‌توانی وارد حساب کاربریت شوی.
  • می‌توانی درخواست تجدید نظرت را هر روز آنقدر بفرستی تا بالاخره اینستاگرام درباره‌ی آن تصمیم‌گیری کند.
روش 3
روش 3 از 3:

عیب‌یابی مشکلات ورود به اینستاگرام

 1. 1
  سعی کن با استفاده از آدرس ایمیل یا شماره‌ی موبایل خود وارد شوی. اگر نمی‌توانی با نام کاربری خود وارد اینستاگرام شوی از آدرس ایمیل یا شماره‌ی موبایلت برای وارد شدن استفاده کن.
  • یا اگر همیشه با آدرس ایمیل یا شماره‌ی موبایل وارد می شدی حالا سعی کن با نام کاربریت وارد شوی.
  • صرف نظر از اینکه با کدام‌ گزینه‌ وارد حساب کاربری می‌شوی کلمه‌ی ‌عبورت باید درست باشد.
 2. 2
  کلمه‌ی عبور خود را بازیابی کن. اگر کلمه‌ی عبور خود را فراموش کرده‌ای می‌توانی با استفاده از رایانه یا موبایلت آن را بازیابی کنی.
 3. 3
  هنگام وارد شدن به حساب کاربری خود، وای‌فای گوشی را خاموش کن. اگر مشکل از برنامه‌ی اینستاگرام باشد (و نه از اطلاعات ورود) استفاده از اینترنت دیتای موبایل به جای وای‌فای می‌تواند مشکل را حل کند.
 4. 4
  از یک وسیله‌ی دیگر برای وارد شدن به اینستاگرام استفاده کن. ممکن است رایانه یا موبایلت، اطلاعاتی را cash (کش یا ذخیره) کرده باشند و این کار مانع ورود تو به حساب کاربری اینستاگرامت شود. در این صورت برای حل مشکل از یک موبایل، رایانه یا مرورگر وب دیگر برای وارد شدن به حساب کاربری استفاده کن.
 5. 5
  برنامه‌ی اینستاگرام را پاک کرده و دوباره نصب کن. بعضی وقت‌ها نصب دوباره‎‌ی اینستاگرام مشکلات ورود مربوط به خود برنامه را برطرف می‌کند.
  • اگر برنامه‌ی اینستاگرامت نسخه‌ی قدیمی باشد، با این کار مطمئن می‌شوی که آخرین نسخه‌ی برنامه را در اختیار داری.
 6. 6
  درصورتی که قوانین استفاده از اینستاگرام را نقض کرده‌ای. اگر پیامی با این مضمون دریافت کردی که حساب کاربریت وجود ندارد ممکن است که حساب کاربریت به علت نقض قوانین توسط اینستاگرام حذف شده است.
  • تخلفات رایج شامل ارسال عکس‌ یا فیلم‌های برهنه، تهدید کاربران دیگر، تبلیغ محصولات مضر یا کلاه‌برداری است. [۲]
  • نقض قوانین استفاده از اینستاگرام اغلب باعث می‌شود حساب کاربریت بدون هشدار قبلی معلق یا حذف شود.

نکات

 • بعضی وقت‌ها در برنامه‌ی اینستاگرام مشکلاتی بوجود می‌آید که ممکن است علیرغم درست بودن اطلاعات ورود، سیستم مانع از ورود شما شود. بنابراین اگر اینستاگرام به تو اجازه‌ی ورود به حساب کاربریت را نداد، نترس. یک روز صبر کن و دوباره سعی کن وارد شوی.
 • استفاده از سرویس‌هایی که به API (رابط کاربردی برنامه‌ی) اینستاگرام دسترسی پیدا می‌کنند (مثل برنامه‌هایی که به جای تو در اینستاگرام پست می گذارند یا سرویسی که به تو می‌گوید چه کسی تو را آنفالو کرده است و غیره)، تقریباً همیشه باعث غیر‌فعال شدن حساب کاربریت می‌شود.
  • از عکس‌های اینتساگرام خود بک‌آپ بگیر تا مطمئن شوی در صورت حذف حساب کاربری مشکلی برایت پیش نمی‌آید.

هشدارها

 • نقض قوانین استفاده از اینستاگرام ممکن است بدون هیچ اخطاری منجر به حذف دائمی حساب کاربری شود.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
ایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیمایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
مین‌روب بازی کنیممین‌روب بازی کنیم
به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
در اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریمدر اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۱۹٬۹۹۹بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۱۹٬۹۹۹بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟