اگر اپراتور تلفن همراه تو این امکان را فراهم می‌کند، می‌توانی آیفون خودت را به یک hotspot (هات‌اسپات) شخصی برای استفاده از اینترنت تبدیل کنی. می‌توانی دستگاه‌های دیگر خود را به صورت وایرلس (بی‌سیم)، از طریق کابل USB یا با استفاده از ارتباط بلوتوث به این هات‌اسپات متصل کنی.

روش 1 از 3:
ایجاد یک ارتباط Hotspot (هات‌اسپات) بی‌سیم

 1. 1
  روی آیکون Settings (تنظیمات) بزن. این گزینه ممکن است در پوشه‌ی "Utilities" (برنامه‌های کاربردی) قرار داشته باشد.
 2. 2
  روی گزینه‌ی Cellular (سلولار) بزن.
 3. 3
  اگر Cellular Data (دیتای موبایل) فعال نیست، آن را روشن کن. برای اینکه بتوانی از هات‌اسپات بی‌سیم استفاده کنی، این گزینه باید فعال باشد.
 4. 4
  روی Set Up Personal Hotspot (تنظیم هات‌اسپات شخصی) بزن. این گزینه فقط زمانی نمایش داده می‌شود که تا‌به‌حال از Personal Hotspot (هات‌اسپات شخصی) استفاده نکرده باشی.
  • بعد از اینکه تنظیمات Personal Hotspot (هات‌اسپات شخصی) را برای اولین‌ بار انجام دادی، گزینه‌ی Personal Hotspot (هات‌اسپات شخصی) در صفحه‌ی Settings (تنظیمات) اصلی، نمایش داده می‌شود.
  • اگر بعد از انجام تنظیمات بالا، گزینه‌ی Personal Hotspot (هات‌اسپات شخصی) ظاهر نشد و یا به رنگ خاکستری کم‌رنگ نمایش داده شد، به این معنی است که اپراتور تلفن همراه تو، ویژگی Personal Hotspot (هات‌اسپات شخصی) را پشتیبانی نمی‌کند یا باید بسته‌ی دیتای (بسته‌ی اینترنت) خود را ارتقا بدهی.
 5. 5
  روی گزینه‌یWi-Fi Password (کلمه‌ی عبور وای فای) بزن.
 6. 6
  کلمه‌ی عبوری که می‌خواهی برای وصل شدن به هات‌اسپات از آن استفاده کنی را بنویس.
 7. 7
  روی دکمه‌ی کشویی Personal Hotspot (هات‌اسپات شخصی) بزن تا فعال شود.
 8. 8
  روی دکمه‌ی Networks (شبکه) در ویندوز کلیک کن. این گزینه را می‌توانی در System Tray (سمت راست نوار task bar) که در گوشه‌ی سمت راست پایین صفحه‌ی نمایش قراردارد، مشاهده کنی.
 9. 9
  هات‌اسپات بی‌سیم آیفونت را انتخاب کن. نام شبکه‌ی بی‌سیمی که می‌خواهی به آن متصل شوی، ''Your Names iPhone (اسم تو آیفون) "خواهد بود.
 10. 10
  کلمه‌ی عبور را وارد کن. این کلمه‌ی عبور همان کلمه‌ی عبوری است که قبلاً در بخش تنظیمات آیفون، آن را تعریف کرده‌ای. بعد از برقراری ارتباط، می‌توانی از اینترنتی که بوسیله‌ی آیفونت برای رایانه فراهم شده است، استفاده کنی.

روش 2 از 3:
استفاده از اتصال USB

 1. 1
  برنامه‌ی iTunes (آی‌تیونز) را روی رایانه‌ات نصب کن. اگر می‌خواهی آیفونت به رایانه‌‌‌ای که سیستم عامل آن ویندوز است، متصل شود باید برنامه‌ی iTunes (آی‌تیونز) را روی رایانه‌ نصب کرده باشی. برای اطلاعات بیشتر روش نصب iTunes (آی‌تیونز) را مطالعه کن.
 2. 2
  روی آیکون Settings (تنظیمات) آیفون خود بزن. این گزینه در Home screens (صفحه‌ی اصلی) یا در پوشه‌ی Utilities (برنامه‌های کاربردی) قرار دارد.
 3. 3
  روی گزینه‌ی Cellular (سلولار) بزن.
 4. 4
  گزینه‌ی Cellular Data (دیتای موبایل) را فعال کن. برای اینکه بتوانی اینترنت آی‌فونت را با رایانه به اشتراک بگذاری، باید این گزینه فعال باشد.
 5. 5
  روی Set Up Personal Hotspot (تنظیم هات‌اسپات شخصی) بزن. اگر نمی‌توانی این گزینه را مشاهده کنی، اپراتور تلفن همراه تو این قابلیت را پشتیبانی نمی‌کند یا بسته‌ی دیتای (بسته‌ی اینترنت) تو که در حال حاضر فعال است این اجازه را به تو نمی‌دهد.
  • وقتی‌که برای اولین بار تنظیمات Personal Hotspot (هات‌اسپات شخصی) را انجام دادی، این گزینه در قسمت Settings (تنظیمات) نمایش داده خواهد شد.
 6. 6
  Personal Hotspot (هات‌اسپات شخصی) را فعال کن.
 7. 7
  آیفونت را به پورت USB رایانه وصل کن.
 8. 8
  روی گزینه‌ی Network (شبکه) در رایانه‌ات کلیک کن. در ویندوز، این گزینه را می‌توانی در System Tray (سمت راست نوار task bar) پیدا کنی.
 9. 9
  روی آیفون‌ کلیک کن تا آن را به عنوان شبکه‌ی ارتباطی رایانه‌ات انتخاب کنی. با این کار رایانه‌‌ات از اینترنت آی‌فون‌ برای وصل شدن به اینترنت استفاده می‌کند.[۱]

روش 3 از 3:
اشتراک‌گذاری اینترنت از طریق بلوتوث

 1. 1
  روی آیکون Settings (تنظیمات) بزن. آیکون این برنامه شبیه یک چرخ‌دنده است. این آیکون ممکن است در پوشه‌ی "Utilities" (برنامه‌های کاربردی) قرار داشته باشد.
 2. 2
  روی گزینه‌ی Cellular (سلولار) بزن.
 3. 3
  Cellular Data (دیتای موبایل) را فعال کن. برای‌اینکه بتوانی اینترنت موبایلت را از طریق بولوتوث به اشتراک بگذاری، باید این گزینه فعال شده باشد.
 4. 4
  روی Set Up Personal Hotspot (تنظیم هات‌اسپات شخصی) بزن. اگر این گزینه وجود نداشت یا به رنگ خاکستری کم‌رنگ بود، اپراتور تلفن همراه تو یا بسته‌ی دیتا (بسته‌ی اینترنت) فعلی فعال تو این ویژگی را پشتیبانی نمی‌کند.
  • وقتی تنظیمات هات‌اسپات را برای اولین بار انجام دادی، Personal Hotspot (هات‌اسپات شخصی) در صفحه‌ی اصلی منوی Settings (تنظیمات) نمایش داده می‌شود.
 5. 5
  Personal Hotspot (هات‌اسپات شخصی) را فعال کن.
 6. 6
  روی دکمه‌ی > که در سمت چپ بالای صفحه قراردارد بزن تا به صفحه‌ی اصلی تنظیمات برگردی.
 7. 7
  روی Bluetooth (بولوتوث) بزن.
 8. 8
  Bluetooth (بولوتوث) را فعال کن.
 9. 9
  روی گزینه‌ی Bluetooth (بولوتوث) که در System Tray (سمت راست نوار task bar) قرار دارد، کلیک کن. اگر آیکون Bluetooth (بولوتوث) برای تو نمایش داده نمی‌شود، ممکن است آداپتور بولوتوث نصب نشده باشد.
 10. 10
  روی "Join a Personal Area Network" (به یک شبکه‌ی محلی متصل شو) کلیک کن.
 11. 11
  روی گزینه‌ی "Add a device" (اضافه کردن دستگاه جدید) کلیک کن. این گزینه در قسمت بالای پنجره قرار دارد.
 12. 12
  روی آیفون خود کلیک کن. بگذار این پنجره باز بماند.[۲]
 13. 13
  روی گزینه‌ی Pair (وصل کردن) آیفون بزن. ممکن است از تو خواسته شود، کدی که در دستگاه دیگر نمایش داده شده است را وارد کنی.
 14. 14
  به پنجره‌ی Devices and Printers (دستگاه‌ها و پرینتر‌ها) ویندوز برگرد.
 15. 15
  روی آیفون خود راست کلیک کن.
 16. 16
  گزینه‌ی "Connect using" (اتصال با استفاده) را انتخاب و سپس روی "Access point" (اکسس پوینت) کلیک کن. حالا ویندوز با استفاده از بولوتوث به آیفون تو وصل شده و می‌توانی از اینترنت آن در ویندوز استفاده کنی.[۳]

نکات

 • به مکان‌هایی برو که سیگنال ارتباطی قویتر باشند. این کارباعث افزایش سرعت ارتباط می‌شود.

هشدارها

 • استفاده از اینترنت دیتای تلفن همراه برروی رایانه می‌تواند به راحتی بسته‌ی دیتای‌ تو را تمام کند. نسخه‌ی دسکتاپ وب‌سایت‌ها و دانلود فایل‌های پرحجم، حجم بسته‌ی دیتا (بسته‌ی اینترنت) تو را به سرعت تمام می‌کند. پس مراقب میزان مصرف خود باش.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

چگونه

به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم

چگونه

فایل‌های EXE را باز کنیم

چگونه

لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم

چگونه

همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم

چگونه

گوگل کروم را دانلود و نصب کنیم

چگونه

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم

چگونه

پروفایل اسنپ‌چت را ببینیم

چگونه

مین‌روب بازی کنیم

چگونه

مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم

چگونه

AdBlock را غیرفعال کنیم

چگونه

فایل‌های BIN را باز کنیم

چگونه

بفهمیم چه کسی در اسنپ‌چت آنلاین است

چگونه

نرم‌افزار‌ها را در Ubuntu حذف کنیم

چگونه

افراد را به لیست دوستان‌مان در اسنپ‌چت اضافه کنیم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند.
از این صفحه ۴۷۹بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟