با اضافه کردن کردن دوستانت در اسنپ چت این امکان را خواهی داشت که برای آن‌ها پیام ارسال و یا از آن‌ها پیام دریافت کنی. این ویکی‌ها روش‌های مختلف اضافه کردن دوستان به لیست دوستان اسنپ چت را به تو یاد می‌دهد.

روش 1
روش 1 از 6:

اضافه کردن دوستان با استفاده از نام کاربری

 1. 1
  نام‌کاربری دوستت را پیدا کن. اصلی‌ترین روشی که افراد برای اضافه کردن یکدیگر در اسنپ چت استفاده می‌کنند، نام‌کاربری است. استفاده از نام‌کاربری این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانی کسانی که در لیست مخاطبین موبایلت نیستند را هم اضافه کنی. در اسنپ چت هیچ راهی برای اضافه کردن دوستان با استفاده از آدرس ایمیل و نام واقعی آن شخص وجود ندارد.
  • توجه - در اسنپ چت دو نوع اسم وجود دارد: اسمی که نمایش داده‌ میشود و دیگری نام‌کاربری. اسمی که نمایش داده می‌شود همان اسمی است که دیگران می‌بینند ولی برای اضافه‌کردن کسی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. نام‌کاربری همان اسم دائمی حساب‌ کاربر‌ی است. برای اضافه کردن افراد باید نام کاربری آن‌ها را داشته باشی.
 2. 2
  صفحه‌ی دوربین اسنپ چت را به سمت پایین صفحه بکش. با انجام این کار می‌توانی کد اسنپ، نام‌کاربری، امتیاز ‌اسنپ چت و اسمی که نمایش داده می‌شود را ببینی.
 3. 3
  روی "Add Friends" (اضافه کردن دوستان) بزن. با انجام این کار منوی اضافه کردن دوستان باز می‌شود.
 4. 4
  روی "Add by Username" (اضافه کردن با استفاده از نام‌کاربری) بزن. با زدن روی این گزینه کادر جستجوی کاربران باز می‌شود.
 5. 5
  نام‌کاربری کامل شخصی که می‌خواهی اضافه کنی را بنویس. نمی‌توانی بخشی از یک نام‌کاربری را وارد کنی و متظر بمانی تا اسنپ‌چت آن را کامل کند. برای پیداکردن هر‌شخص باید نام‌کاربری او را به‌صورت کامل تایپ کنی. در ‌نظر داشته باش که جستجوی دوستان فقط با استفاده از نام‌کاربری اسنپ چت امکان‌پذیر است؛ نمی‌توانی برای جستجو از اسم واقعی، شماره‌‌تماس، آدرس ایمیل با هر نوع اسم یا آدرس دیگری استفاده کنی.
  • اگر می‌خواهی کسی را با استفاده از شماره‌‌تماس جستجو کنی، ابتدا باید شماره و مشخصات او را در لیست مخاطبین گوشی ذخیره کنی و بعد مراحل قبل را انجام بدهی.
 6. 6
  روی دکمه‌ی "+Add" (اضافه کردن) در کنار نام کاربر بزن. این کار موجب اضافه شدن شخص مورد‌نظر به لیست دوستانت می‌شود. این دکمه فقط در‌صورتی‌که نام‌کاربری شخص را به‌صورت کامل و صحیح تایپ کرده باشی نمایش داده می‌شود.
 7. 7
  منتظر بمان تا او نیز تو را به لیست دوستانش اضافه کند. برای اینکه بتوانید با همدیگر صحبت کنید و پیام ارسال و دریافت کنید باید او هم تو را به لیست دوستانش اضافه کند. نحوه‌ی انجام این کار به تنظیمات حریم خصوصی آن شخص بستگی دارد.
روش 2
روش 2 از 6:

با استفاده از آدرس URL اسنپ چت

 1. 1
  لینک پروفایل اسنپ چت دوستت را از او بگیر. کاربران اسنپ چت می‌توانند لینکی را درست کنند که کاربران دیگر با زدن روی این لینک امکان باز کردن پروفایل اسنپ چت آن کاربر را داشته باشند. از دوستت بخواه لینک پروفایل خودش را از طریق پیامک یا ایمیل برایت بفرستد تا بتوانی با زدن روی آن، پروفایل دوستت را باز کنی.
  • لینکی که برای تو ارسال می‌کند به شکل زیر است: https://www.snapchat.com/add/نام‌کاربری
 2. 2
  روی لینک بزن تا باز شود. لینک را باید داخل موبایلی که اسنپ چت روی آن نصب شده است باز کنی. با زدن روی این لینک صفحه‌ی اسنپ چت در مرورگر وب موبایلت باز خواهد شد.
 3. 3
  روی "Open Snapchat" (اسنپ‌چت را باز کن) بزن. با انجام این کار برنامه اسنپ چت باز می‌شود. ممکن است از تو خواسته شود تا قبل از بازکردن برنامه اسنپ چت، آن را از بین لیست برنامه‌ها انتخاب کنی.
 4. 4
  روی "Add Friend" (اضافه‌کردن دوست) در اسنپ چت بزن. انجام این کار باعث می‌شود تا آن شخص به لیست دوستانت اضافه شود. به آن شخص اطلاع داده می‌شود که تو او را به لیست دوستانت اضافه کرده‌ای و برای ‌اینکه بتوانید داستان‌ها و پیام‌های همدیگر را ببینید باید او هم تو را به لیست دوستانش اضافه کند.[۱]
 5. 5
  آدرس URL اسنپ چت خودت را به اشتراک بگذار. همچنین می‌توانی آدرس URL پروفایل خودت را از طریق صفحه‌ی پروفایلت برای دوستانت بفرستی:
  • صفحه‌ی دوربین اسنپ چت را به سمت پایین صفحه بکش و پروفایل اسنپ چت خودت را باز کن.
  • روی "Add Friends" (اضافه‌کردن دوستان) و بعد "Share Username" (اشتراک‌گذاری نام‌کاربری) بزن.
  • نحوه‌ی ارسال لینک را انتخاب کن. می‌توانی از ایمیل یا برنامه پیام‌رسان گوشی‌ات برای این کار استفاده کنی. همچنین می‌توانی یکی از برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی گوشی‌ات را از لیست برنامه‌ها انتخاب کرده و لینک مورد‌نظر را از طریق آن ارسال کنی.
روش 3
روش 3 از 6:

اضافه‌کردن دوستان از داخل گوشی موبایل

 1. 1
  صفحه‌ی دوربین اسنپ چت را به سمت پایین صفحه بکش. با انجام این کار صفحه‌ی پروفایل اسنپ چت تو باز می‌شود، جایی که می‌توانی کد اسنپ خودت را داخل آن ببینی.
  • با استفاده از این روش، اسنپ چت در لیست مخاطب‌های موبایلت جستجو کرده و افرادی که شماره‌تلفن خودشان را به حساب ‌کاربری اسنپ چت‌شان پیوند داده‌اند را پیدا می‌کند. همه‌ی کسانی که از اسنپ چت استفاده می‌کنند لزوماً شماره‌تماس خودشان را به حساب کاربری اسنپ چت پیوند نمی‌دهند. فقط کسانی که این ویژگی را در اسنپ چت‌شان فعال کرده‌اند در لیست تو نمایش داده می‌شوند.
 2. 2
  در پایین صفحه‌ روی "My Friends" (دوستان من) بزن. با انجام این کار صفحه‌ی جدیدی که شامل دوستان اسنپ چتی فعلی تو است باز می‌شود.
 3. 3
  روی "Contacts" (مخاطبین) بزن. با انجام این کار لیستی از افراد داخل لیست مخاطبین تو که شماه‌ی آن‌ها با حساب ‌کاربری اسنپ چت‌شان پیوند داده شده است نمایش داده می‌شود.
 4. 4
  در‌صورتی‌که از تو خواسته شد اجازه‌‌ی دسترسی لیست مخاطبین موبایلت را به برنامه‌ اسنپ چت بده. وقتی‌ صفحه‌ی مخاطبین را برای بار اول باز می‌کنی، اسنپ چت از تو می‌خواهد تا اجازه‌ی دسترسی به لیست مخاطب‌های موبایلت را بدهی. با این کار اسنپ چت بررسی می‌کند تا ببیند شماره‌‌تلفن کدام‌یک از کاربران به پروفایل اسنپ‌چتش پیوند داده شده است.
 5. 5
  به پایین صفحه برو و با زدن روی "+" یا "+Add" (اضافه کردن)، افراد را به لیست دوستان خودت اضافه کن. با اضافه کردن هر نفر، آن شخص به لیست دوستانت اضافه شده و به او در این خصوص اطلاع داده خواهد شد. سپس او هم می‌تواند تو را به لیست دوستان خودش اضافه کند.[۲]
  • اسنپ چت فقط قابلیت پیدا کردن افراد بر‌اساس شماره‌تماسشان را دارد. امکان پیدا کردن افراد از طریق اسم، آدرس ایمیل یا حساب‌های کابری دیگر مثل توییتر یا فیسبوک وجود ندارد.
 6. 6
  برای دیدن لیست افرادی که اسنپ چت ندارند به پایین صفحه برو. این‌ها مخاطبینی هستند که اسنپ چت ندارند، شماره‌‌تماسشان را به حساب‌ کاربری اسنپ‌چت‌شان پیوند نداده‌اند یا اجازه‌ی مطابقت شماره‌‌تماس با حساب‌ کاربری اسنپ چت را نداده‌اند.
  • می‌توانی با زدن روی "+Invite" (دعوت کردن)، لینک برنامه اسنپ چت را به‌صورت یک پیغام متنی برای آن‌ها ارسال کنی.
 7. 7
  منتظر بمان تا تو هم به لیست آن‌ها اضافه شوی. قبل از اینکه بتوانی با شخص موردنظرت ارتباط برقرار کنی باید او هم تو را به لیست دوستانش اضافه کند. این موضوع به تنظیمات حریم خصوص آن فرد بستگی دارد. وضعیت پیغام تو تازمانی‌که او هم تو را اضافه کند، به‌صورت "Pending" (در انتظار) باقی می‌ماند.
روش 4
روش 4 از 6:

اسکن اسنپ‌کد دوستان

 1. 1
  دوربین اسنپ چت را مقابل اسنپ‌کد مورد‌نظر بگیر. می‌توانی به‌سادگی و با قرار دادن دوربین اسنپ چت مقابل یک کد اسنپ چت، آن را اسکن کنی.
  • اسنپ‌کد تو (یک کد منحصر‌به‌فرد نقطه‌ای) داخل یک کادر زرد رنگ که دور شکل شبح مانند عکس پروفایلت را گرفته است قرار دارد. برای دیدن اسنپ‌کد خودت می‌توانی به‌سادگی روی شبح اسنپ چت در قسمت بالای صفحه بزنی.
 2. 2
  کدی که اسکن کرده‌ای را داخل صفحه‌ی دوربین اسنپ چت فشار بده و نگه دارد. با انجام این کار کد توسط اسنپ چت گوشی‌ات اسکن شده و شخص مورد‌نظر نمایش داده می‌شود.
 3. 3
  بعد از اسکن کد، روی "Add Friend" (اضافه کردن دوست) بزن. با انجام این کار شخص موردنظر به لیست دوستانت اضافه می‌شود.[۳]
 4. 4
  منتظر بمان تا او نیز تو را اضافه کند. قبل از اینکه بتوانی برای طرف مقابل پیامی ارسال یا دریافت کنی، او نیز باید تو را در لیست دوستان خودش اضافه کند. البته اگر کسی در تنظیمات اسنپ چت خودش اجازه‌ی دریافت پیام اسنپ از همه را داده باشد، انجام این کار ضروری نیست.
 5. 5
  عکسی که حاوی کد اسنپ است را در دستگاه خودت ذخیره کن. اسنپ چت قابلت جستجوی عکس‌ها و تشخیص اسنپ‌کد از میان عکس‌های ذخیره شده در دستگاهت را دارد.
  • بعد از اینکه با دوربین از کد مورد‌نظر عکس گرفتی یا عکس را ذخیره کردی، داخل برنامه اسنپ چت هرجایی از صفحه را به دلخواه به سمت پایین بکش.
  • "Add Friends" (اضافه کردن دوستان) را انتخاب کرده و روی "Add by Snapcode" (اضافه کردن با استفاده از اسنپ‌کد) بزن. ممکن است برنامه اسنپ چت از تو بخواهد تا مجوز دسترسی به عکس‌های ذخیره شده داخل دستگاهت را بدهی.
  • روی عکسی که حاوی کد اسنپ است بزن. برنامه اسنپ چت کد را اسکن کرده و بلافاصله گزینه‌ی "Add Friend" (اضافه کردن دوست) را نمایش خواهد داد.
روش 5
روش 5 از 6:

اضافه کردن دوستانی که در نزدیکی‌ات هستند

 1. 1
  روی صفحه‌ی اصلی اسنپ چت به سمت پایین صفحه بکش. با انجام این کار اسنپ‌کد و اطلاعات پروفایل تو نمایش داده می‌شود.
 2. 2
  روی "Add Friends" (اضافه کردن دوستان) بزن. با انجام این کار منوی اضافه کردن دوستان نمایش داده می‌شود.
 3. 3
  روی "Add Nearby" (اضافه کردن افراد در این نزدیکی) بزن. با انجام این کار دستگاه تو برای شناسایی دستگاه‌های اطراف منتظر می‌ماند.
 4. 4
  دوستت را راهنمایی کن تا او هم همان صفحه را باز کند. از دوستت بخواه تا او هم به همان صفحه‌ی "Add Nearby" (اضافه کردن افراد در این نزدیکی) برود. با انجام این کار نام‌کاربری او روی صفحه‌نمایش تو ظاهر خواهد شد.
 5. 5
  در کنار نام دوستت روی "+" یا "+Add" (اضافه کردن) بزن. با انجام این کار نام او به لیست دوستانت اضافه می‌شود. از دوستت بخواه تا او هم همین کار را انجام بدهد؛ به این صورت هر دوی شما می‌توانید در اسنپ چت پیام ارسال و دریافت کنید.[۴]
روش 6
روش 6 از 6:

اضافه کردن دوستی که تو را در لیست خودش اضافه کرده است

 1. 1
  صفحه‌ی دوربین اسنپ چت را به سمت پایین صفحه بکش. با انجام این کار پروفایل و کد اسنپ تو نمایش داده می‌شود.
 2. 2
  روی "Added Me" (کسانی که من را به لیستشان اضافه کرده‌اند) بزن. با انجام این کار لیستی از کاربرانی که اخیراً تو را به لیست دوستانشان اضافه کرده اند نمایش داده می‌شود. این اطلاع‌رسانی هم در‌خصوص افرادی است که قبلاً آن‌ها را به لیست دوستانت اضافه کرده‌ای و هم کسانی که قبلاً اضافه نکرده‌ای.
  • این اعلان بعد از خارج شدن از این صفحه‌ ناپدید می‌شود، بنابراین اگر شخصی را همین حالا به لیست دوستانت اضافه نکنی بعداً باید او را دوباره جستجو کنی.
 3. 3
  برای اضافه کردن شخص، روی "+Add" (اضافه کردن) بزن. با انجام این کار آن شخص به لیست دوستانت اضافه خواهد شد.

نکات

 • در اسنپ چت نمی‌توانی لیست دوستان یا بهترین دوستان کاربران دیگر را ببینی. به همین دلیل نمی‌توانی دنبال دوستان مشترکی که ممکن است در اسنپ چت داشته باشی بگردی. در اسنپ چت، باید هر‌یک از دوستانت را به‌صورت جداگانه اضافه کنی.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
از اینستاگرام موزیک دانلود کنیمدانلود آهنگ از اینستاگرام
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
ایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیمایمیل های قدیمی را در Gmail‌ پیدا کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
مین‌روب بازی کنیممین‌روب بازی کنیم
به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
در اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریمدر اینستاگرام روی عکس‌ها آهنگ بگذاریم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۱۱٬۲۵۳بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۱۱٬۲۵۳بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟