این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه اعلان‌های تصویری و صوتی اینستاگرام را فعال یا غیر‌فعال کنی. اعلان‌هایی که اینستاگرام می‌فرستد می‌تواند درباره‌ی این باشد که افراد پست‌های تو را لایک می‌کنند یا نظری در مورد آن می‌نویسند، برایت پیام مستقیم می‌فرستند یا استوری پست می‌کنند. همچنین می‌توانی اعلان را برای افراد خاصی فعال کنی به‌طوری‌که هروقت آن‌ها چیزی را بارگذاری می‌کنند اطلاع پیدا ‌کنی.

روش 1
روش 1 از 4:
فعال‌سازی اعلان‌ها در تنظیمات آیفون

 1. 1
  تنظیمات را باز کن. روی برنامه‌ی خاکستری رنگی که به‌شکل یک چرخ‌دنده است بزن. این برنامه را معمولاً می‌توانی در صفحه‌ی اصلی آیفونت پیدا کنی.
 2. 2
  روی Notifications (اعلان‌ها) بزن. این گزینه در قسمت بالای منو قرار دارد. با انجام این کار تمام برنامه‌هایی می‌شود که درحال حاضر ویژگی اعلان‌ها را پشتیبانی می‌کنند نمایش داده می‌شوند.
 3. 3
  به پایین صفحه برو و روی Instagram بزن. در این قسمت برنامه‌ها به ترتیب حروف الفبا لیست شده‌اند و می‌توانی برنامه‌ی اینستاگرام را در قسمت "I" پیدا کنی.
  • اگر برنامه‌ی اینستاگرام را در این قسمت پیدا نکردی، باید منتظر بمانی تا اعلانی از یک‌ نفر دریافت کنی.[۱]
  • اگر حتی بعد از دریافت اعلان، برنامه‌ی اینستاگرام را در این قسمت پیدا نکردی، برنامه‌ی اینستاگرام را حذف کن، آیفون را Restart (راه‌اندازی مجدد) و برنامه‌ را دوباره نصب و اجرا کن. وقتی‌ پیغام Allow Notifications (اجازه‌ی ارسال اعلان‌ها) نمایش داده شد آن را انتخاب کن؛ با انجام این کار باید برنامه‌ی اینستاگرام در قسمت Notifications (اعلان‌های) برنامه‌ی Settings (تنظیمات) نمایش داده شود.
 4. 4
  روی دکمه‌ی سفید رنگ "Allow Notifications" (اجازه‌ی ارسال اعلان‌ها) بزن. این دکمه در قسمت بالای صفحه قرار دارد. با زدن روی این دکمه رنگ آن به سبز تغییر می‌کند و به معنی این است که از این به بعد‌ اینستاگرام اعلان‌ها را برای گوشی تو می‌فرستد.
  • اگر می‌خواهی به‌طور‌کلی دریافت اعلان از اینستاگرام را غیرفعال کنی، روی دکمه‌ی سبز رنگ "Allow Notifications" (اجازه‌ی ارسال اعلان‌ها) بزن و مراحل بعدی را در‌نظر نگیر.
 5. 5
  فعال و غیرفعال کردن سایر اعلان‌ها. برای فعال کردن هرکدام از گزینه‌های دیگر، روی دکمه‌ی سفید رنگی که کنار گزینه‌ی مورد‌نظر قرار دارد بزن و برای غیرفعال کردن آن روی دکمه‌ی سبز رنگ کنار آن گزینه بزن.
  • Sounds (اعلان‌های صوتی) – اعلان‌های صوتی را در اینستاگرام فعال یا غیر‌فعال می‌کند.
  • Badge App Icon (نشان روی آیکون برنامه) - نشان روی آیکون برنامه‌ی اینستاگرام را فعال یا غیر‌فعال می‌کند، این نشان مربوط به اعدادی است که در گوشه‌ی آیکون اینستاگرام برای نشان دادن تعداد اعلان‎ها ظاهر می‌شود.
  • Show on Lock Screen (نمایش اعلان در صفحه‌ی قفل شده) - ویژگی نمایش اعلان‌ها وقتی‌ گوشی قفل است را فعال یا غیر‌فعال می‌کند.
  • Show in History (نمایش تاریخچه) – تاریخچه‌ی اعلان‌های اینستاگرام را فعال یا غیر‌فعال می‌کند. می‌توانی با کشیدن صفحه از بالا به پایین تاریخچه‌ی اعلان‌ها را ببینی.
  • Show as Banners (نمایش اعلان‌ها به‌شکل بنر) - نمایش اعلان‌هایی که به‌شکل بنر در بالای صفحه نمایش داده می‌شوند را فعال یا غیر‌فعال می‌کند. این نوع اعلان در‌صورتی‌که گوشی قفل نباشد قابل مشاهده خواهد بود.
 6. 6
  یکی از حالت‌های اعلان را انتخاب کن. زیر دکمه‌ی "Show as Banners" (نمایش به صورت بنر) روی Temporary (موقت) یا Persistent (دائم) بزن. این گزینه‌ها در‌صورتی‌که "Show as Banners" (نمایش به صورت بنر) را غیر‌فعال کرده باشی نمایش داده نخواهند شد.
  • هشدار‌های "موقت" قبل از ناپدید شدن، مدت کوتاهی در بالای صفحه‌ی می‌مانند درحالی‌که هشدار‌های "دائم" تا زمانی ‌که آن‌ها را حذف نکنی باقی می‌مانند.
 7. 7
  حالت پیش‌نمایش مورد‌نظرت را تنظیم کن. با تنظیم این حالت مشخص می‌کنی که حالت پیش‌نمایش یک اعلان، بدون باز کردن آن فعال باشد یا خیر. به پایین صفحه برو، روی Show Previews (مشاهده‌ی پیش‌نمایش) بزن و یکی از گزینه‌های زیر را انتخاب کن:
  • Always (Default) (همیشه (پیش‌فرض)) – با انتخاب این حالت پیش‌نمایش اعلان‌های اینستاگرام همیشه قابل مشاهده خواهد بود.(به عنوان مثال، "سارا پست تو را لایک کرد").
  • When Unlocked (وقتی قفل باز است) –با انتخاب این حالت اعلان‌های اینستاگرام فقط در‌صورتی‌که که قفل آیفونت باز باشد قابل مشاهده خواهد بود.
  • Never (هرگز) - اعلان‌های اینستاگرام در هیچ حالتی پیش‌نمایش داده نخواهند شد.
 8. 8
  دوبار روی دکمه‌ی "Back" (برگشت) بزن. این دکمه در گوشه‌ی سمت چپ و بالای صفحه قرار دارد. با انجام این کار به صفحه‌ی Notifications (اعلان‌ها) بر می‌گردی تا بتوانی تغییرات را دخیره کنی. از حالا به بعد اعلان‌های اینستاگرام برایت ارسال می‌شود.

روش 2
روش 2 از 4:
فعال‌کردن اعلان‌ها در تنظیمات اندروید

 1. 1
  تنظیمات اندروید را باز کن. روی برنامه‌ی Settings (تنظیمات) که به‌شکل یک چرخ‌دنده سفید با پس‌زمینه‌ی رنگی است بزن. برنامه‌ی تنظیمات را می‌توانی در منوی برنامه‌ها پیدا کنی.
 2. 2
  به پایین صفحه برو و روی Apps (برنامه‌ها) بزن. این گزینه تقریباً در وسط صفحه‌ی تنظیمات قرار دارد. با انجام این کار لیستی از برنامه‌های نصب شده‌‌ی فعلی نمایش داده می‌شود.
  • در موبایل‌های سامسونگ گلکسی باید به‌جای مرحله‌ی بالا روی Applications (برنامه‌ها) بزنی.
 3. 3
  به پایین صفحه برو و روی Instagram بزن. این برنامه را می‌توانی در بخش "I" در لیست برنامه‌ها پیدا کنی.
 4. 4
  روی Notifications (اعلان‌ها) بزن. این گزینه در قسمت وسط صفحه قرار دارد. با انجام این کار صفحه‌ی تنطیمات برنامه‌ی اینستاگرام باز می‌شود.
 5. 5
  اعلان‌ها را فعال کن. روی دکمه‌ی خاکستری رنگ "Allow peeking" (اجازه‌ی نگاه‌ کردن) بزن. این دکمه به رنگ آبی تغییر می‌کند و به این معنی است که اعلان‌های برنامه‌ اینستاگرام فعال شده است.
  • اگر می‌خواهی اعلان‌های برنامه‌ی اینستاگرام را حتی وقتی‌که حالت "Do Not Disturb" (مزاحم نشوید) فعال است دریافت کنی، روی دکمه‌ی "Treat as priority" (اعمال الویت) نیز بزن.
  • برای غیرفعال کردن اعلان‌ها، روی دکمه‌ی آبی رنگ "Allow peeking" (اجازه‌ی نگاه‌ کردن) و بعد روی دکمه‌ی خاکستری رنگ "Block all" (مسدود کردن همه) بزن.
 6. 6
  روی دکمه‌ی "Back" (برگشت) بزن. این دکمه در سمت چپ و بالای صفحه‌نمایش قرار دارد. با زدن روی این دکمه با خروج از منوی اعلان‌های اینستاگرام تغییرات ذخیره می‌شوند.

روش 3
روش 3 از 4:
انتخاب نوع اعلان‌ها

 1. 1
  برنامه‌ی اینستاگرام را باز کن. روی برنامه‌ی اینستاگرام که به‌شکل یک آیکون رنگارنگ با یک دوربین سفید در وسط آن است بزن. اگر وارد برنامه‌ی اینستاگرام شده باشی، با انجام این کار به صفحه‌ی اصلی برنامه وارد می‌شوی.
  • اگر وارد برنامه نشده‌ای، قبل از ادامه‌ی کار، آدرس ایمیل (یا شماره‌ی تلفن یا نام کاربری) و کلمه‌ی عبور خودت را وارد کن.
 2. 2
  روی آیکون پروفایل بزن. این آیکون به‌شکل یک آدمک در گوشه‌ی پایین و سمت راست صفحه‌ قرار دارد. با انجام این کار صفحه‌ی پروفایل تو باز می‌شود.
  • اگر بیشتر از یک حساب‌کاربری اینستاگرام داری و با همه‌ی آن‌ها وارد برنامه شده‌ای به‌جای نمایش آیکون آدمک، عکس پروفایلت نمایش داده خواهد شد.
 3. 3
  تنظیمات را باز کن. روی آیکون چرخ‌دنده‌ای شکل (آیفون) یا (اندروید) در قسمت سمت راست و بالای صفحه بزن. با انجام این کار صفحه‌ی تنظیمات باز می‌شود.
 4. 4
  به پایین صفحه برو و روی Push Notification Settings (تنظیمات اعلان اجباری) بزن. این گزینه در وسط صفحه و پایین بخش "Settings" (تنظیمات) قرار دارد.
  • در دستگاه‌های اندرویدی به‌جای گزینه‌ی بالا ممکن است نیاز باشد روی Push Notifications (اعلان‌های اجباری) بزنی.
 5. 5
  تنظیماتی که می‌خواهی فعال کنی را انتخاب کن. می‌توانی از این قسمت تعیین کنی که اعلان کدام‌یک از عملکرد‌های برنامه‌ی اینستاگرام (به عنوان مثال، کسی پست تو را لایک می‌کند) برایت ارسال شود. برای انجام این کار:
  • یکی از اعلان‌ها را انتخاب کن (به‌عنوان مثال، "لایک").
  • زیر سرفصل اعلانی که انتخاب کرده‌ای، روی گزینه‌های اعلان (مثل From Everyone(از همه)) بزن.
   • برای غیر‌فعال کردن کامل اعلان‌های سرفصلی که انتخاب کرده‌ای، روی Off (خاموش کردن) بزن.
  • مراحل بالا را برای اعلان‌های دیگر هم تکرار کن.
 6. 6
  روی دکمه‌ی "Back" (بازگشت) بزن. این دکمه در گوشه‌ی سمت چپ و بالای صفحه‌ قرار دارد. با انجام این کار تنظیمات مورد‌نظر ذخیره‌ شده و از صفحه‌ی اعلان‌ها خارج می‌شوی. حالا باید بتوانی اعلان‌های مواردی که ارسال اعلان آن‌ها را فعال کرده‌ بودی را دریافت کنی.

روش 4
روش 4 از 4:
فعال کردن اعلان‌ پست‌های اینستاگرام

 1. 1
  برنامه‌ی اینستاگرام را باز کن. روی برنامه‌ی اینستاگرام که به‌شکل یک آیکون رنگارنگ با یک دوربین سفید در وسط آن است بزن. اگر وارد برنامه‌ی اینستاگرام شده باشی، با انجام این کار به صفحه‌ی اصلی برنامه وارد می‌شوی.
  • اگر وارد برنامه نشده‌ای، قبل از ادامه‌‌ی کار، آدرس ایمیل (یا شماره‌ی تلفن یا نام کاربری) و کلمه‌ی عبور خودت را وارد کن.
 2. 2
  به پروفایل یکی از کاربران برو. در صفحه‌ی اصلی خودت روی اسم یکی از کاربران اینستگرام بزن یا روی ذره‌بین Search (جستجو) بزن، داخل کادر جستجو اسم کاربر را وارد کن و وقتی‌که حساب‌کاربری او نمایش داده شد روی آن کلیک کن.
 3. 3
  در‌ صورت لزوم کاربر مورد‌نظر را دنبال کن. اگر کاربری که می‌خواهی اعلان‌ پست‌های او را دریافت کنی را دنبال نمی‌کنی، در قسمت بالای صفحه‌ی پروفایل او روی Follow (دنبال کردن) بزن.
 4. 4
  روی (آیفون) یا (اندروید) بزن. این گزینه در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه‌ قرار دارد. با زدن روی این دکمه یک منو نمایش داده خواهد شد.
 5. 5
  روی Turn on Post Notifications (اعلان‌های پست را فعال کن) بزن. این گزینه داخل منوی باز شده قرار دارد. با انجام این کار اعلان پست‌های این کاربر فعال می‌شود؛ به این ترتیب که هر زمان این کاربر چیزی را بارگذاری کند اعلان آن را روی گوشی موبایلت دریافت خواهی کرد.
  • می‌توانی برای غیرفعال کردن اعلان‌ پست‌های اینستاگرام، به صفحه‌ی پروفایل برگردی و با زدن روی یا و بعد با زدن روی Turn off Post Notifications (غیرفعال کردن اعلان‌ پست‌ها) در منو، آن را غیرفعال کنی.

نکات

 • اگر اعلان‌های زیادی از افراد ناآشنا دریافت می‌کنی، می‌توانی هرموقع که خواستی همه‌ی اعلان‌های خودت را به From People I Follow (از افرادی که آن‌ها را دنبال می‌کنم) تغییر دهی؛ این کار موجب می‌شود تا تعداد اعلان‌های دریافتی تو کمتر شود.

هشدارها

 • حتی اگر تمام اعلان‌های برنامه‌ی اینستاگرام فعال باشد، باز‌هم همه‌ی آن‌ها در گوشیت نمایش داده نمی‌شود، مخصوصاً اگر تعداد اعلان‌هایی که در یک لحظه دریافت می‌کنی زیاد باشد.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
فایل‌ های دانلود شده را در آیفون مشاهده کنیمفایل‌ های دانلود شده را در آیفون مشاهده کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
عکس‌ها را به JPEG تبدیل کنیمعکس‌ها را به JPEG تبدیل کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
پس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیمپس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۱٬۴۵۴بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۱٬۴۵۴بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟