این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه اعلان‌های اسنپ‌چت را داخل برنامه‌ی اسنپ‌چت و همچنین در بخش اعلان‌های موبایل فعال کنی. اعلان‌های درون برنامه‌ای اسنپ‌چت فقط وقتی‌که در حال استفاده از برنامه هستی نمایش داده می‌شوند، در‌حالی‌که اعلان‌های موبایل هر‌وقت که اسنپی را دریافت می‌کنی و بدون درنظرگرفتن اینکه در حال استفاده از برنامه هستی یا نه نمایش داده می‌شوند.

روش 1
روش 1 از 3:
فعال کردن اعلان‌های درون برنامه‌ای اسنپ‌چت

 1. 1
  برنامه‌ی اسنپ‌چت را باز کن. روی برنامه‌ی اسنپ‌چت که به‌شکل یک شبح سفید با پس‌زمینه‌ی زرد رنگ است بزن. اگر قبلاً وارد برنامه شده باشی، با انجام این کار حالت نمایش دوربین باز می‌شود.
  • اگر قبلاً وارد برنامه نشده‌ای، روی LOG IN (ورود) بزن، نام کاربری و کلمه‌ی عبور خودت را وارد کن و روی LOG IN (ورود) بزن.
 2. 2
  روی آیکون پروفایلت بزن. این آیکون در گوشه‌ی سمت چپ و بالای صفحه‌ قرار دارد. با انجام این کار منویی نمایش داده خواهد شد.
  • اگر عکس پروفایل بیتموجی نداشته باشی، این آیکون خالی خواهد بود.
 3. 3
 4. 4
  روی Notifications (اعلان‌ها) کلیک کن. این گزینه در بخش "MY ACCOUNT" (حساب‌کاربری من) منوی تنظیمات قرار دارد. با انجام این کار صفحه‌ی Notifications (اعلان‌ها) باز می‌شود.
  • در اندروید، به پایین صفحه برو و در بخش "Advanced" (پیشرفته) روی Notification Settings (تنظیمات اعلان‌) بزن.
 5. 5
  اعلان‌ها را فعال کن. روی کلید سفید رنگ "Stories" بزن تا اعلان‌های درون برنامه‌ای استوری‌ها فعال شود. اگر این کلید سبزرنگ باشد، به این معنی است که این قابلیت در حال حاضر فعال است. این اعلان، تنها اعلان درون‌ برنامه‌ای موجود برای برنامه‌ی اسنپ‌چت است.
  • در اندروید، روی کادر سفید رنگ کنار گزینه‌ی "Stories" بزن. اگر این کادر قبلاً انتخاب شده و علامت تیک داخل آن زده شده است، به معنای این است که اعلان‌ استوری‌ها فعال هستند.
  • اگر از دستگاه اندرویدی استفاده می‌کنی، همچنین می‌توانی با انتخاب بعضی یا همه‌ی گزینه‌های این منو، نوع اعلان‌های موبایلت را به‌صورت زیر فعال کنی:
   • Wake Screen (صفحه‌نمایش فعال) - صفحه‌نمایش دستگاه اندرویدی تو در‌صورت دریافت اسنپ روشن می‌شود و اعلان را نمایش می‌دهد.
   • Blink LED (چشمک زدن LED) – اگر پیغام اسنپی دریافت کنی، فلاش دوربین موبایل چشمک خواهد زد.
   • Vibrate (لرزش) - هنگام دریافت پیغام اسنپ، موبایل ویبره خواهد زد.
   • Sound (صدا) – در‌صورت دریافت پیغام اسنپ، از دستگاه اندرویدی خود صدای اعلان دریافت خواهی کرد.
   • Ring (به صدا در آمدن زنگ) – در‌صورت دریافت تماس صوتی یا تصویری اسنپ‌چت، زنگ موبایل به صدا در خواهد آمد.
 6. 6
  روی دکمه‌ی "Back" (برگشت) بزن. این دکمه در گوشه‌ی سمت چپ و بالای صفحه‌ قرار دارد. با انجام این کار تنظیمات اعلان‌ ذخیره می‌شود و به صفحه‌ی اصلی Settings (تنظیمات) بر‌می‌گردی.

روش 2
روش 2 از 3:
فعال کردن اعلان‌ در آی‌فون

 1. 1
  برنامه‌ی Settings (تنظیمات) آیفون را باز کن. برای انجام این کار روی آیکون چرخ‌دنده‌ای شکل برنامه بزن. این برنامه معمولاً در صفحه‌ی اصلی قرار دارد.
 2. 2
  روی Notifications (اعلان‌ها) بزن. این گزینه در قسمت بالای منو قرار دارد.
 3. 3
  به پایین صفحه برو و روی Snapchat بزن. برنامه‌ها به‌ترتیب حروف الفبای انگلیسی لیست شده‌اند و می‌توانی Snapchat را در بخش "S" پیدا کنی.
 4. 4
 5. 5
  سایر اعلان‌ها را فعال کن. اگر اعلان‌های دیگری در این صفحه وجود دارند که کنارشان کلید سفیدرنگ است، می‌توانی با زدن روی کلید کنار هر‌کدام از اعلان‌ها، آن‌ها را فعال کنی:
  • Sounds (صدا‌ها) – هر‌وقت اسنپ یا اعلان دیگری از اسنپ‌چت دریافت کنی، صدای اعلان مخصوص اسنپ‌چت را از آیفونت خواهی شنید.
  • Badge App Icon (نشان روی آیکون برنامه) – در‌صورت داشتن اسنپ باز نشده، عددی با پس‌زمینه‌ی قرمزرنگ روی آیکون اسنپ‌چت نمایش داده خواهد شد که نشان دهنده‌ی تعداد اسنپ‌هایی است که هنوز باز نشده‌اند.
  • Show on Lock Screen (نمایش در صفحه‌ی قفل شده) - اعلان‌های اسنپ‌چت روی صفحه‌ی قفل شده‌ی موبایلت نمایش داده می‌شود.
  • Show in History (نمایش در تاریخچه) - اعلان‌های خوانده نشده اسنپ‌چت در منوی "History" (تاریخچه) نمایش داده خواهد شد؛ می‌توانی با کشیدن صفحه‌ از بالا به پایین آن‌ها را مشاهده کنی.
  • Show as Banners (نمایش به‌صورت بنر) – در‌صورت قفل نبودن موبایل، اعلان‌های اسنپ‌چت در قسمت بالای صفحه‌‌نمایش آیفون‌ ظاهر می‌شوند.
 6. 6
  روش نمایش اعلان را انتخاب کن. در قسمت پایین کلید "Show as Banners" (نمایش به‌صورت بنر)، می‌توانی روی Temporary (موقت) یا Persistent (مداوم) بزنی. اگر حالت "Show as Banners" (نمایش به‌صورت بنر) را غیر‌فعال کرده باشی، این گزینه‌ نمایش داده نخواهد شد.
  • در نمایش "Temporary" (موقت)اعلان قبل از ناپدید شدن، برای مدت کوتاهی در بالای صفحه‌ی آیفون ظاهر می‌شود درحالی‌که در حالت "Persistent" (دائم)، اعلان‌ تا زمانی‌که آن را کنار نکشی، از روی صفحه‌نمایش پاک نخواهند شد.
 7. 7
  گزینه‌ی پیش‌نمایش را تنظیم کن. با انجام این کار مشخص می‌کنی که آیا محتوای اعلان‌های اسنپ‌چت به صورت پیش‌نمایش قابل مشاهده باشد یا نه. به پایین صفحه برو و روی Show Previews (نمایش پیش‌نمایش) بزن و سپس یکی از گزینه‌های زیر را انتخاب کن:
  • Always (Default) (همیشه (پیش‌فرض)) - همیشه پیش‌نمایش اسنپ‌ را مشاهده خواهی کرد ( به عنوان مثال، "جک در حال تایپ کردن...").
  • When Unlocked (وقتی قفل شده نیست) - فقط وقتی‌که آیفونت قفل نیست پیش‌نمایش اسنپ‌ را مشاهده خواهی کرد.
  • Never (هرگز) –پیش‌نمایش اسنپ‌ در هیچ حالتی قابل مشاهده نخواهد بود.
 8. 8
  از تنظیمات خارج شو. از‌این‌پس اعلان‌ اسنپ‌چت آی‌فون فعال است.

روش 3
روش 3 از 3:
فعال کردن اعلان‌ در اندروید

 1. 1
 2. 2
  به پایین صفحه برو و روی Apps (برنامه‌ها) بزن. این گزینه در وسط صفحه‌ی تنظیمات قرار دارد. با انجام این کار لیستی از برنامه‌های نصب شده‌ی دستگاه اندروید نمایش داده خواهد شد.
  • در بعضی از موبایل‌های سامسونگ ممکن است نیاز باشد به‌جای مرحله‌ی بالا، روی Applications (برنامه‌ها) بزنی.
 3. 3
  به پایین صفحه برو و روی Snapchat بزن. برنامه‌ها به‌ترتیب حروف الفبای انگلیسی لیست شده‌اند و می‌توانی Snapchat را در بخش "S" پیدا کنی.
 4. 4
  روی Notifications (اعلان‌ها) بزن. این گزینه در وسط صفحه قرار دارد. با انجام این کار صفحه‌ی اعلان‌های برنامه‌ی اسنپ‌چت باز می‌شود.
 5. 5
  روی کلید خاکستری رنگ "Allow Peeking" (اجازه‌ی مشاهده‌ی سریع) بزن. با زدن روی این کلید، رنگ آن به آبی تغییر خواهد کرد و به این معنی است که در‌صورت دریافت اسنپ، دستگاه اندرویدی تو اعلان مختصری را نمایش خواهد داد.
  • اگر می‌خواهی اعلان‌های اسنپ‌چت را حتی در‌حالت Do Not Disturb" (مزاحم نشو) نیز دریافت کنی، روی کلید خاکستری رنگ Treat as priority (تلقی به‌عنوان اولیت) بزن.
  • مطمئن شو که کلید "Block all" (مسدود کردن همه) غیرفعال است.
 6. 6
  روی فلش رو به عقب (برگشت) بزن. این علامت در گوشه‌ی سمت چپ و بالا قرار دارد. اکنون می‌توانی اعلان‌های اسنپ‌چت را در دستگاه اندرویدی خودت دریافت کنی.

نکات

 • اگر بخش "Notifications" (اعلان‌های) اسنپ‌چت را در تنظیمات موبایلت پیدا نکردی و یا هیچ اعلانی در آنجا قابل مشاهده نبود، معمولاً می‌توانی با حذف و نصب مجدد برنامه‌ی اسنپ‌چت این مشکل را برطرف کنی.

هشدارها

 • طبق گزارش‌های مکرر اسنپ‌چت، این برنامه در دریافت و نمایش اعلان‌ها در موبایل‌های اندروید مشکل دارد. این مشکل مربوط به خود برنامه است و ارتباطی به تنظیمات موبایل یا تنظیمات برنامه ندارد.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
عکس‌ها را به JPEG تبدیل کنیمعکس‌ها را به JPEG تبدیل کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
فایل‌ های دانلود شده را در آیفون مشاهده کنیمفایل‌ های دانلود شده را در آیفون مشاهده کنیم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
پس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیمپس‌زمینه‌ی تصاویر را با Paint حذف کنیم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۱۳٬۴۰۹بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۱۳٬۴۰۹بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟