ریاضی‌دانان معتقدند که اعداد زبان کائنات هستند. عددشناسان تا جایی پیش می‌روند که ادعا می‌کنند اعداد زندگی هر فرد می‌توانند شخصیت و حرفه‌‌ی او را مشخص کنند. با چند محاسبه‌ی ساده، می‌توانی پنج عدد اصلی و تاثیرگذار زندگی‌ات را پیدا کنی.

روش 1
روش 1 از 6:

پیدا کردن عدد مسیر زندگی

 1. 1
  اهمیت این عدد را بشناس. عدد مسیر زندگی، مهم‌ترین و تأثیرگذارترین عدد زندگی‌ات محسوب می‌شود. این عدد چهارچوب اولیه‌ی زندگی، مسیری که در زندگی طی خواهی کرد و موضوعات شکل‌دهنده‌ی زندگی‌‌ات را مشخص ‌می‌کند. این عدد نشان می‌دهد که چه درس‌هایی خواهی آموخت، با چه چالش‌هایی روبرو خواهی شد و کلاً چه فرصت‌هایی سر راهت قرار خواهند گرفت. اما درنهایت، این تو هستی که انتخاب می‌کنی چقدر از آموزه‌های این عدد منحرف شوی. به‌هرحال از نظر عددشناسی پیروی از مسیر تعیین‌شده توسط عدد مسیر زندگی، بهترین انتخاب برای تو است.
  • ویژگی‌های مثبت مرتبط با این عدد، مهارت‌ها و قابلیت‌های خاصی هستند که به تو در همه‌ی جنبه‌های زندگی کمک می‌کنند.
  • صفات منفی مرتبط با هر عدد، نقص شخصیت تو را نشان می‌دهند؛ به‌عبارتی، نواحی‌ای از زندگی درونی و بیرونی‌ات را مشخص می‌کنند که برای رسیدن به تعادل، باید بیشتر به آنها توجه کنی.
 2. 2
  عدد مسیر زندگی‌ات را محاسبه کن. برای به دست آوردن عدد مسیر زندگی، باید تاریخ تولدت را حتماً به میلادی بنویسی چون تقویم شمسی یک تقویم نجومی است و با تغییر فاصله‌ی ستاره‌ها، تغییر می‌کند؛ ولی تقویم میلادی یک تقویم مذهبی و ثابت است.[۱] به‌طورخلاصه نحوه‌ی محاسبه به این صورت است که باید تک‌تک ارقام تاریخ تولدت را آن‌قدر با هم جمع کنی تا به یک عدد تک‌رقمی برسی. البته روش کار خیلی خاص است. مثلاً تاریخ ۱۷ دسامبر ۱۹۸۶ را در نظر بگیر. (نکته: اطلاعات بیشتر درمورد هر عدد، در انتهای این مقاله آمده است.)
  • اعداد ماه، روز و سال تولدت را آن‌قدر با هم جمع کن تا به یک عدد تک‌رقمی برسی. برای بعضی اعداد باید چندین بار عمل جمع را تکرار کنی. در این موارد، جمع کردن را آن‌قدر تکرار کن تا یک عدد تک‌رقمی یا عدد رهبر (عدد دو رقمی که رقم‌هایش تکراری باشند مثل ۱۱، ۲۲، ...) به دست آید.
   1. ماه: ۱۲ = ۱ + ۲ = ۳
   2. روز: ۱۷ = ۱ + ۷ = ۸
   3. سال: ۱۹۸۶ = ۱ + ۹ + ۸ + ۶ = ۲۴ = ۲ + ۴ = ۶
  • بعد سه عدد تک‌رقمی یا عدد رهبر به‌دست‌آمده را با هم جمع کن: ۳ + ۸ + ۶ = ۱۷ = ۱+ ۷ = ۸ .
  • بنابراین، مثلاً برای تاریخ ۱۷ دسامبر ۱۹۸۶، عدد مسیر زندگی ۸ خواهد بود.
 3. 3
  به اعداد رهبر باید توجه بیشتری داشت. اعداد رهبر مفاهیم زیادی دارند و اغلب با نیات و قدرت بالایی همراه هستند. به اعداد ۱۱، ۲۲ و ۳۳ اعداد رهبر می‌گویند. [۲] در محاسبات عددشناسی، قاعده‌ی کلی به این صورت است که ارقام ماه نوامبر (۱۱) و همچنین ارقام روزهای ۱۱ و ۲۲ هر ماه با هم جمع می‌شوند و به‌ترتیب اعداد ۲ ، ۲ و ۴ به دست می‌آید. اما، در مورد عدد مسیر زندگی و اعداد مربوط به تاریخ تولد، یک استثنا وجود دارد. [۳]
  • مثلاً، در مثال بالا، ۱۷ نوامبر ۱۹۸۶، محاسبه‌ی اولیه‌ی ما به این صورت است: ۱۱ + ۸ + ۶ = ۲۵ = ۲ + ۵ = ۷ و عدد مسیر زندگی مساوی ۷ می‌شود.
 4. 4
  توجه داشته باش که ما ارقام تاریخ‌ را یک‌به‌یک، یعنی ۱ + ۲ + ۱ + ۷ + ۱ + ۹ + ۸ + ۶ به هم اضافه نکردیم. بلکه اول ارقام ماه، روز و سال هرکدام تک‌تک جمع و بعد به هم اضافه شده‌اند. این عمل، کاری نمادین و مرتبط با چرخه‌های زندگی است، چرخه‌هایی که زندگی هر فرد را به سه دوره‌ی رشد، معانی موضوعی و چالش تقسیم می‌کنند. [۴] .
روش 2
روش 2 از 6:

پیدا کردن عدد تقدیر

 1. 1
  استعدادها و نواقص ذاتی خود را کشف کن. عدد تقدیر یا سرنوشت که به آن عدد تجلی هم گفته می‌شود، موهبت‌های شخصی و کاستی‌هایی را برجسته می‌کند که تو با خودت به این جهان آورده‌ای. اگر عدد مسیر زندگی، راهی را که در آن قدم برمی‌داری آشکار ‌کند، عدد تقدیر، سرشت و ماهیت قدم‌هایت، یا به‌عبارتی نحوه‌ی گام برداشتنت را نشان می‌دهد. از منظر تناسخ، عدد مسیر زندگی مرتبط با درسی است که باید در این دوره از زندگی یاد بگیری، حال‌آنکه عدد تقدیر منعکس‌کننده‌ی وجود ماهوی و همچنین تاریخچه‌ای شخصی است که تو از دوره‌های زندگی گذشته‌ات با خود به زمین آورده‌ای. برای محاسبه‌ی این عدد از اسم هر فرد استفاده می‌شود چون اسم نشان دهنده‌ی خصوصیت ذاتی شخص و ویژگی‌ای است که موقع تولد به تو واگذار شده است.
 2. 2
  با استفاده از نمودار زیر ارزش عددی حروف نام کامل خودت را محاسبه کن. [۵] (برای محاسبه‌ی این عدد بهتر است اسمت را به لاتین بنویسی چون در فارسی، صداها نوشته نمی‌شوند). اینجا هم مثل محاسبه‌ی عدد مسیر زندگی، اول باید ارقام مربوط به هر اسم را به‌طور جداگانه با هم جمع کنی تا به یک عدد تک‌رقمی برسی، بعد نتایج را با هم جمع بزنی. با این کار، وجوه مختلف تک‌تک حروف اسم (و شخصیت) فرد قبل از مشخص کردن معنای ترکیبی آنها، لحاظ می‌شود.

  1 2 3 4 5 6 7 8 9
  A B C D E F G H I
  J K L M N O P Q R
  S T U V W X Y Z
 3. 3
  بهتر است روش کار را با مثال یاد بگیری. به‌عنوان مثال، اسم Ramin Majd Yamani را در نظر بگیر.
  • Ramin = ۹ + ۱ + ۴ + ۹ + ۵ = ۲۸ = ۲ + ۸ = ۱۰ = ۱ + ۰ = ۱
  • Majd = ۴ + ۱ + ۱ + ۴ = ۱۰ = ۱ + ۰ = ۱
  • Yamani = ۷ + ۱ + ۴ + ۱ + ۵ + ۹ = ۲۷= ۲ + ۷ = ۹
  • و در آخر با جمع کردن آنها به ۹ + ۱ + ۱ = ۱۱ می‌رسیم، چون در اینجا به یک عدد رهبر رسیدیم، دیگر نیازی نیست ارقام آن را با هم جمع بزنیم. به همین ترتیب عدد تقدیر Kamal Fateh هم برابر ۳۳ می‌شود.
روش 3
روش 3 از 6:

پیدا کردن عدد خواست قلبی

 1. 1
  آرزوی قلبی خود را بشناس. محاسبه‌ی این عدد با استفاده از حروف صدادار اسم شخص انجام می‌شود. هزاران سال است که در خیلی از فرهنگ‌ها، از تکرار وردگونه‌ی آواهای صدادار برای القای حالت خلسه و رسیدن به سطوح بالاتر هوشیاری استفاده می‌شود. [۶] بنابراین، می‌توان گفت که برقراری ارتباط با حروف ‌صدادارِ به‌اصطلاح شخصی، (حروف صدادار اسم) تو را به‌سمت نیات اصلی سوق می‌دهد. به همین ترتیب، عدد خواست قلبی (که به اسم عدد ترغیب روحی یا عدد انگیزه هم شناخته می‌شود) می‌تواند به درک محرک‌های واقعی و درونی تو کمک کند و به این سؤال که "عمق‌ نیت من چیست؟" پاسخ دهد. این عدد به آنچه می‌خواهی در زندگی باشی، چیزی که می‌خواهی به دست آوری و آنچه می‌خواهی انجام دهی مربوط می‌شود. با این عدد اساسی می‌توانی بفهمی به چه روابطی تمایل داری و از چه روابطی اجتناب می‌کنی.
 2. 2
  عدد خواست قلبی‌ات را محاسبه کن. مقدار عددیِ حروف صدادار اسم شناسنامه‌ای‌ات را با هم جمع کن. همان مثال Ramin Majd Yamani را در نظر بگیر. در این اسم، حروف صداردار A ،A ،I ،A و I هستند. با استفاده از نمودار بالا، معادله زیر به دست می‌آید:
  • A + I = ۱ + ۹ = ۱۰ = ۱ + ۰ = ۱
  • A = ۱
  • A + A + I = ۱ + ۱ + ۹ = ۱۱
  • ۱ + ۱ + ۱۱ = ۱۳ = ۱ + ۳ = ۴
روش 4
روش 4 از 6:

محاسبه‌ی عدد شخصیت

 1. 1
  نحوه‌ی تعامل خودت را با جهان بشناس. اگر حروف صدادار حقیقت درون تو را بازگو کنند، پس حروف بی‌صدای اسمت باید چیزی را بیان کنند که در بیرون یا ظاهرت دیده می‌شود. این موضوع در مطالعات عددشناسی صدق می‌کند. عدد شخصیت آن جنبه‌هایی از وجود تو را آشکار می‌کند که ساده‌تر می‌توان به دیگران نشان داد. این عدد بیان می‌کند که چطور از طریق رفتار ظاهری می‌توانی افراد و تجارب دلخواه زندگی‌ات را گزینش کنی.
  • این عدد فراتر از اختیارات شخصی تو عمل می‌کند و توضیح می‌دهد که دیگران دریک برخورد کوتاه چه چیزهایی را در تو مشاهده می‌کنند. به عبارتی آن ویژگی‌های محوری شخصیت تو را نشان می‌دهد که اطرافیانت می‌توانند با اندکی تلاش در تو ببینند.
 2. 2
  عدد شخصیت را می‌توانی با استفاده از حروف بی‌صدای اسم کاملت محاسبه کنی. برای محاسبه‌ی این عدد، از همان الگوی بالا استفاده کن؛ فقط این بار حروف بی‌صدا را با هم جمع کن. همان مثال Ramin Majd Yamani را در نظر بگیر،. این‌ بار حروف M، Y، D، J، M، N، M، R و N را داریم. توجه داشته باش که Y این‌جا حرف صدادار نیست. در عددشناسی، اگر Y با یک حرف صدادار در یک هجا قرار بگیرد، بی‌صدا تلقی می‌شود. در این مثال هم این حرف با یک حرف صدادار در یک هجا قرار گرفته و صدای "یِ" تولید می‌کند.
  • R + M + N = ۹ + ۴ + ۵ = ۱۸ = ۱ + ۸ = ۹
  • M + J + D = ۴ + ۱ + ۴ = ۹
  • Y + M + N = ۷ + ۴ + ۵ = ۱۶ = ۱ + ۶ = ۷
  • ۹ + ۹ + ۷ = ۲۵ = ۲ + ۵ = ۷
روش 5
روش 5 از 6:

عدد تولد

 1. 1
  اهمیت عدد تولدت را بشناس. اگرچه عدد تولد کمتر از چهار عدد دیگر بر زندگی تو تأثیر می‌گذارد، باز هم بخشی از ماهیتت محسوب می‌شود. این عدد نشان‌دهنده‌ی موهبت یا استعداد ویژه‌ای است که در مسیر زندگی به تو کمک می‌کند. در بسیاری از حوزه‌های علوم و فنون جدید (مثل عددشناسی) می‌توان افرادی را یافت که معتقدند ما زمان تولدمان را انتخاب می‌کنیم، یا این‌که زمان تولد ما را دست تقدیر تعیین کرده‌ است. به این ترتیب، عدد تولد اهمیت ویژه‌ای دارد و توضیح می‌دهد که ما چه موهبت منحصربه‌فردی داریم. [۷]
 2. 2
  عدد تولدت را محاسبه کن. برای این کار نیازی به جمع و تفریق نداری. این عدد همان تاریخی است که در آن متولد شده‌ای. پس نیازی به جمع کردن ارقام نیست. مثلاً اگر در روز ۱۳، ۲۳ یا ۳۱ ماه به دنیا آمده باشی، عدد تولدت به‌ترتیب ۱۳، ۲۳ یا ۳۱ خواهد بود.
روش 6
روش 6 از 6:

مفهوم اعداد اصلی زندگی

 1. 1
  با جنبه‌های اصلی هر عدد آشنا شو. در فهرست زیر می‌توانی ویژگی‌های خوب و بد متناظر با هر عدد را پیدا کنی. اگر اطلاعات دقیق‌تری می‌خواهی، می‌توانی اعداد را در وب جست‌وجو کنی. (توجه: ۱۱، ۲۲، و ۳۳ "اعداد رهبر" هستند. کیفیت عدد ۱۱ مثل ۲ است؛ فقط از آن قوی‌تر است؛ همین اصل در مورد ۲۲ و ۴ و همین‌طور ۳۳ و ۶ هم صدق می‌کند.)

  • ۱: رهبر ذاتی، فردگرا، پرخاشگر، متکی‌به‌خود، بااصالت، عجول.
  • ۲: متعادل، مشارکت‌جو، پذیرنده، دارای روحیه‌ی همکاری، سیاست‌مدار، صبور.
  • ۳: برون‌گرا، نوآور، خلاق، خوش‌معاشرت، پرکار.
  • ۴: باثبات، قابل‌اطمینان، باانضباط، فداکار، بیش از حد محتاط، سرسخت.
  • ۵: مترقی، پیش‌گام، نوآور، ماجراجو، سرکش، فرصت‌طلب.
  • ۶: هماهنگ، همدل، خدمت‌رسان، پرورش‌دهنده، حق‌به‌جانب، همیشه نگران.
  • ۷: هوشمند، شهودی، روحانی، تحلیل‌گر، تک‌رو، رازدار.
  • ۸: جاه‌طلب، سامان‌دهنده، عمل‌گرا، موفق، خودخواه، مادی‌گرا.
  • ۹: باسخاوت، مشتاق، نوع‌دوست، بادرایت، خودنما، شکننده.
  • ۱۱: دوراندیش، آرمان‌گرا ، آموزگار، حساس ، کمال‌گرا، گوشه‌گیر.
  • ۲۲: استاد سازنده، صادق، عمل‌گرا، صلح‌طلب، افراطی، اغواگر.
  • ۳۳: استاد و معلم، فرهیخته، بشردوست، خودمحور، موعظه‌گر.

در مورد ویکی‌هاو

ویکی‌هاو مانند ویکی‌پدیا یک “ویکی” است. بنابراین بسیاری از مقالات ما با مشارکت افراد متعددی نوشته شده‌اند. برای خلق این مقاله، 76 نفر، بعضاً ناشناس، کار کردند تا ویرایشش کنند و به مرور زمان بهبودش دهند. این مقاله ۲۴٬۹۴۵بار مشاهده شده است.
رده‌ها: دین و فلسفه
از این صفحه ۲۴٬۹۴۵بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟