این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه فایل‌های موسیقی را از یوتیوب دانلود کنی. اگر‌چه بیشتر برنامه‌های دانلود رسانه‌های یوتیوب دارای محدودیت‌هایی هستند که مانع از دانلود فایل‌های صوتی دارای قوانین حق نشر می‌شوند ولی کماکان می‌توانی با استفاده از برنامه‌ی 4K Video Downloader، موزیک‌ فایل‌های ویدئویی یوتیوب را دانلود کنی. اگر تمایلی به نصب این برنامه نداری، می‌توانی از مبدل‌های آنلاین یا از برنامه‌ی VLC Media Player برای دانلود فایل‌های ویدئویی و تبدیل آن به فایل موسیقی با قالب MP3 استفاده کنی. همچنین اگر از حساب‌کاربری YouTube Music premium استفاده می‌کنی، می‌توانی آهنگ‌ها را در موبایلت دانلود کنی.

روش 1
روش 1 از 4:
با استفاده از VD در مرورگر وب

 1. 1
  در مرورگر وب به آدرس https://www.youtube.com برو.
  • این روش در تمام مرورگر‌های کامپیوتر یا موبایل قابل استفاده است.
 2. 2
  ویدئویی را که می‌خواهی دانلود کنی، باز کن. با انجام این کار، ویدئو باید پخش شود.
 3. 3
  آدرس ویدئو را پیدا کن. در نوار آدرس بالای پنجره‌ی مرورگر، روی آدرس ویدئو کلیک کن، کلمه‌ی vd را در بخش آدرس و قبل از قسمت youtube اضافه کن و سپس کلید Enter (ورود) را فشار بده. منتظر بمان تا صفحه‌ی وب تغییر کند. با انجام این کار مستقیماً به وب‌سایت VDY هدایت می‌شوی تا بتوانی ویدئوی مورد‌نظرت را دانلود کنی.
 4. 4
  کیفیت صدا یا تصویر مدنظر را انتخاب کن.
  • در زیر تصویر کوچک ویدئو، بهترین کیفیت تصویر ویدئویی HD 720 video را برای دانلود انتخاب کن؛ اگر می‌خواهی فقط فایل صوتی ویدئو را دانلود کنی، برای انتخاب کیفیت صوتی، گزینه‌ی audio only (فقط صدا) را انتخاب کن. روی Download کلیک کن. دکمه‌ی سبز رنگ این گزینه در کنار quality (کیفیت) قرار گرفته است.
 5. 5
  ویدئو یا موزیک مورد‌نظر در کامپیوتر دانلود می‌شود.

روش 2
روش 2 از 4:
با استفاده از 4K Video Downloader

 1. 1
  فایل نصب برنامه‌ی 4K Video Downloader را دانلود و نصب کن. با استفاده از مرورگر وب کامپیوتر به وب‌سایت https://www.4kdownload.com/products/product-videodownloader برو و در سمت چپ صفحه، روی Get 4K Video Downloader کلیک کن. وقتی فایل نصب برنامه دانلود شد، بسته به سیستم‌عامل کامیپوترت مراحل زیر را دنبال کن:
  • در ویندوز: روی فایل نصب برنامه دوبار کلیک کن و سپس دستورالعمل‌های نصب روی صفحه‌ را دنبال کن.
  • در مک: روی فایل نصب برنامه دوبار کلیک کن و در صورت نیاز نصب برنامه را تائید کن، سپس روی آیکون برنامه‌ی 4K Video Downloader کلیک کن و آن را داخل پوشه‌ی"Applications" (برنامه‌ها) بیانداز؛ در ادامه دستوالعمل‌های نصب روی صفحه‌‌نمایش را دنبال کن.
 2. 2
  ویدئوی مورد‌نظرت را باز کن. در مرورگر وب کامپیوتر به آدرس https://www.youtube.com/ برو و ویدئویی را که می‌خواهی به‌صورت موزیک دانلود کنی، جستجو کن.
 3. 3
  آدرس ویدئو را کپی کن. در نوار آدرس بالای مرورگر، آدرس URL ویدئو را انتخاب کن؛ سپس برای کپی‌کردن آن در ویندوز کلید‌های Ctrl+C و در مک کلید‌های Command+C را فشار بده.
 4. 4
  برنامه‌ی 4K Video Downloader را باز کن. در ویندوز روی منوی Start (شروع) یا در مک روی Spotlight کلیک کن و عبارت 4k video downloader را تایپ کن، درقسمت نتایج جستجو روی 4K Video Downloader کلیک کن (در مک دوبار کلیک کن). حالا باید پنجره‌ی کوچک 4K Video Downloader نمایش داده شود.
  • اگر برنامه‌ی 4K Video Downloader به‌صورت خودکار باز شد، این مرحله را درنظر نگیر.
 5. 5
  روی Paste Link (الصاق لینک) کلیک کن. این گزینه در گوشه‌ی سمت چپ و بالای پنجره قرار دارد.
 6. 6
  منتظر بمان تا تجزیه‌ تحلیل ویدئو تمام شود. بعد از اینکه گزینه‌های انتخاب کیفیت در پنجره‌ی 4K Video Downloader نمایش داده شد، می‌توانی مراحل بعد را ادامه بدهی.
 7. 7
  روی منوی کشویی "Download Video" کلیک کن و از بین گزینه‌های موجود، Extract Audio (تجزیه‌ی صدا) را انتخاب کن. این منوی کشویی در گوشه‌ی سمت چپ و بالای پنجره‌ قرار دارد.
 8. 8
  قالب فایل صوتی را تغییر بده (اختیاری). با وجود اینکه قالب پیش‌فرض بیشتر فایل‌های صوتی مورد استفاده MP3 است، می‌توانی در سمت راست این پنجره با کلیک روی کادر کشویی Format (قالب)، قالب‌های متفاوت فایل‌های صوتی را مشاهده و انتخاب کنی.
 9. 9
  کیفیت مورد‌نظرت را انتخاب کن (اختیاری). همیشه بالاترین کیفیت صوتی به‌صورت پیش‌فرض انتخاب می‌شود ولی می‌توانی کیفیت و سرعت انتقال بیت‌های فایل صوتی را با انتخاب یکی از گزینه‌های موجود در سمت چپ این پنجره تغییر بدهی.
  • اگر می‌خواهی فایل فضای کمتری را اشغال شود، سرعت انتقال بیت پایین‌تری را انتخاب کن.
 10. 10
  برای انتخاب محل ذخیره‌سازی فایل، روی Browse (جستجو) کلیک کن. پوشه‌ای را که می‌خواهی فایل صوتی در آن ذخیره شود انتخاب کن و سپس روی Save (ذخیره) یا Choose (انتخاب) کلیک کن.
 11. 11
  روی Extract (استخراج) کلیک کن .این گزینه در پایین پنجره قرار دارد. با انجام این کار روند استخراج موزیک از فایل ویدئویی شروع می‌شود. وقتی عملیات تبدیل تمام شد، فایل در پوشه‌ای که انتخاب کرده بودی ذخیره خواهد شد.
  • با دوبار کلیک روی فایل صوتی دانلود‌شده، آن فایل توسط پخش‌کننده‌ی موسیقی پیش‌فرض کامپیوتر اجرا خواهد شد.

روش 3
روش 3 از 4:
با استفاده از برنامه‌ی VLC Media Player

 1. 1
  ویدئوی مورد‌نظرت را باز کن. برای بازکردن یوتیوب، در مرورگر کامپیوتر به آدرس https://www.youtube.com/ برو، سپس ویدئویی را که می‌خواهی به‌صورت موسیقی دانلود کنی جستجو و باز کن.
 2. 2
  آدرس ویدئو را کپی کن. در نوار آدرس مرورگر که در بالای پنجره قرار دارد، تمام آدرس ویدئو را انتخاب کن و با فشار دادن کلید‌های Ctrl+C در ویندوز یا Command+C در مک، آن را کپی کن.
 3. 3
  برنامه‌ی VLC Media Player را باز کن. آیکون این برنامه به‌شکل یک مخروط نارنجی رنگ ترافیکی است. اگر برنامه را از قبل داشته باشی، آیکون برنامه باید در ویندوز در منوی شروع یا در مک در پوشه‌ی برنامه‌ها قرار داشته باشد.
  • اگر برنامه‌ی VLC را نداری، می‌توانی آن را به‌صورت رایگان از وب‌سایت https://www.videolan.org دانلود کنی.
  • اگر هنگام بازکردن برنامه‌ی VLC از تو خواسته شد تا برنامه را به‌روز‌رسانی کنی، دستورالعمل‌های نمایش‌داده‌شده روی صفحه‌نمایش را دنبال کن. مطمئن شو که از آخرین نسخه‌ی این برنامه استفاده می‌کنی.
 4. 4
  یک Network stream (ارتباط شبکه‌ای) باز کن. Network streams (ارتباط‌های شبکه‌ای) این امکان را فراهم می‌کنند تا بتوانی محتوایی را از صفحه‌ی مرورگر وب در برنامه‌ی VLC اجرا و پخش کنی. روش‌های انجام این کار در ویندوز و مک کمی با‌هم متفاوت است:
  • در ویندوز: روی Media (رسانه) کلیک کن و سپس روی ...Open Network Stream (ارتباط شبکه‌ای را باز کن) کلیک کن.
  • در مک: روی File کلیک کن و سپس روی Open Network (شبکه را باز کن) کلیک کن.
 5. 5
  در کادر خالی راست کلیک کن و گزینه‌ی Paste (الصاق) را انتخاب کن. این کار را در کادر متنی "Please enter a network URL" (لطفاً آدرس URL را وارد کنید) انجام بده. با انجام این کار لینک ویدئوی مورد‌نظرت داخل کادر قرار می‌گیرد.
 6. 6
  روی Play (اجراکردن) یا Open (بازکردن) کلیک کن. این دکمه در گوشه‌ی سمت راست و پایین پنجره قرار دارد. با انجام این کار ویدئوی موردنظرت در VLC باز می‌شود.
 7. 7
  بخش اطلاعات "Codec" ویدئو را باز کن. این مرحله بسته به نوع سیستم‌عامل ممکن است متفاوت باشد:
  • در ویندوز: روی Tools (ابزار‌ها) کلیک کن و سپس روی Codec Information (اطلاعات) کلیک کن.
  • در مک: روی Window (پنجره) کلیک کن و سپس روی Media Information (اطلاعات رسانه) کلیک کن.
 8. 8
  اطلاعات نوشته‌شده در کادر "Location" (موقعیت) را کپی کن. در قسمت پایین پنجره یک آدرس طولانی قرار دارد که نحوه‌ی کپی‌کردن آن در ویندوز و مک به‌صورت زیر است:
  • در ویندوز: روی کادر "Location" (موقعیت) راست کلیک کن، روی گزینه‌ی Select All (انتخاب همه) کلیک کن و دوباره با راست کلیک گزینه‌ی Copy را انتخاب کن.
  • در مک: روی کادر "Location" (موقعیت) راست کلیک کن (یا کلید Control را فشار بده و کلیک کن) و سپس روی Open URL (بازکردن آدرس URL) کلیک کن.
 9. 9
  ویدئو را داخل مرورگر کامپیوتر باز کن. اگر از مک استفاده می‌کنی این کار به‌صورت خودکار انجام خواهد شد و می‌توانی این مرحله را درنظر نگیری. در ویندوز یک مرورگر وب باز کن و روی نوار آدرس بالای مرورگر کلیک کن و هر متنی را که در آنجا نوشته شده است، پاک کن، کلید‌های Ctrl+V را فشار بده تا آدرس URL را که کپی کرده بودی، الصاق کنی و در آخر کلید Enter (ورود) را فشار بده.
 10. 10
  روی ویدئو راست کلیک کن و گزینه‌ی Save video as (ذخیره‌ی ویدئو با‌عنوان) کلیک کن. یا انجام این کار ویدئوی موردنظرت در کامپیوتر دانلود خواهد شد.
  • بسته به تنظیمات مرورگر ممکن است لازم باشد قبل از دانلود فایل، اسم و محل ذخیره‌ی آن را انتخاب کنی.
 11. 11
  در‌صورت نیاز، برنامه‌ی VLC Media Player را دوباره باز کن. اگر برنامه را بسته‌ای، قبل از ادامه‌ی کار آن را دوباره باز کن.
 12. 12
  ویدئویی را که دانلود کرده‌ای، در منوی "Convert" (تبدیل) باز کن. برای انجام این کار:
  • در ویندوز روی Media (رسانه) و در مک روی File کلیک کن.
  • در منوی کشویی، روی Convert / Save (تبدیل/ذخیره) کلیک کن.
  • روی زبانه‌ی File کلیک کن.
  • روی Add (اضافه‌کردن) کلیک کن و سپس ویدئویی را که دانلود کرده‌ای، انتخاب و روی Open (بازکردن) یا Choose (انتخاب‌کردن) کلیک کن.
 13. 13
  روی Convert / Save (تبدیل/ذخیره) کلیک کن. این گزینه در پایین پنجره قرار دارد.
 14. 14
  از منوی “Profile” گزینه‌ی Audio – MP3 را انتخاب کن. این منو در بخش “Settings” (تنظیمات) قرار دارد.
  • اگر می‌خواهی قالب صوتی دیگری را انتخاب کنی، به‌جای MP3، قالب مورد‌نظرت را انتخاب کن.
 15. 15
  برای انتخاب محل ذخیره‌ی فایل، روی Browse (جستجو) کلیک کن. شاید به‌دلیل عدم امکان ذخیره‌ی فایل جدید روی فایل قدیمی، لازم باشد فایل جدید را در محل جدید و یا با اسم جدید ذخیره کنی. پوشه‌ای را انتخاب کن، برای فایل صوتی اسمی را وارد کن و سپس روی Save (ذخیره) کلیک کن.
 16. 16
  روی Start (شروع) کلیک کن. این دکمه در پایین پنجره قرار دارد. با انجام این کار فایل ویدئویی مورد‌نظرت به یک فایل صوتی تبدیل و در محلی که از قبل مشخص کرده‌ای ذخیره می‌شود.
  • بعد از اینکه تبدیل فایل به پایان رسید، می‌توانی با دوبار کلیک روی آن به فایل موسیقی خودت گوش بدهی.
 17. 17
  برنامه‌ی VLC را ببند. اگر هنگام بستن برنامه‌ی VLC با خطا روبرو شدی، مراحل زیر را برای بستن اجباری برنامه دنبال کن:

روش 4
روش 4 از 4:
با استفاده از YouTube Music Premium

 1. 1
  در YouTube Music Premium (حساب‌های کاربری ویژه‌ی موسیقی یوتیوب) مشترک شو. اگر جزء مشترکانی هستی که بابت استفاده از YouTube Music (سرویس موسیقی یوتیوب) حق عضویت پرداخت می‌کنند، می‌توانی هنگام استفاده از برنامه‌ی موبایل اندروید، آیفون و یا آیپد، موسیقی دلخواهت را دانلود کنی.[۲] آهنگ‌های دانلود‌شده را می‌توانی فقط هنگام استفاده از برنامه‌ی یوتیوب گوش بدهی. برای به‌روز‌رسانی حساب‌کاربری خود و دریافت اشتراک Premium (ویژه) از لینک‌های زیر استفاده کن:
 2. 2
  برنامه‌ی YouTube Music را داخل گوشیت باز کن. آیکون این برنامه به‌شکل یک مستطیل قرمز رنگ با آیکون play (یک مثلث از پهلو) در داخل آن است.
 3. 3
  آهنگی را که می‌خواهی دانلود کنی، باز کن. اگر می‌خواهی لیستی از آهنگ‌ها را دانلود کنی، روی Library (کتابخانه) در گوشه‌ی سمت راست برنامه بزن و لیستی را که می‌خواهی دانلود کنی، انتخاب کن.
 4. 4
  روی دکمه‌ی دانلود (برای یک آهنگ) یا دکمه‌ی منو (برای یک لیست پخش) بزن. اگر دکمه‌ی دانلود را برای یک آهنگ انتخاب کرده باشی، آن آهنگ در موبایل یا تبلت تو دانلود خواهد شد و می‌توانی به‌صورت آفلاین به آن گوش بدهی. اگر می‌خواهی لیستی از آهنگ‌ها را دانلود کنی، به مرحله‌ی بعدی برو.[۳]
 5. 5
  روی Download (برای لیست پخش) بزن. اکنون محتوای آن لیست به‌صورت آفلاین در دسترس خواهد بود.

نکات

 • برنامه‌ی 4K Video Downloader از الگوریتمی برای عبور از محدودیت‌های تعیین‌شده در VEVO و سایر ارائه‌دهندگان موسیقی استفاده می‌کند، بنابراین تقریباً همیشه باید بتوانی موزیک موردنظرت را از یوتیوب دانلود کنی.
 • اگر با استفاده از برنامه‌ی 4K Video Downloader نتوانستی آهنگی را دانلود کنی، سعی کن ۱۲ ساعت بعد، دوباره تلاش کنی.

هشدارها

 • پخش موسیقی دانلودشده به‌منظور کسب درآمد و سود غیر‌قانونی است.
 • دانلود موسیقی از یوتیوب—حتی برای استفاده شخصی—نقض توافق‌نامه‌ی قوانین استفاده‌ی گوگل محسوب می‌شود و ممکن است در محل زندگیت غیر‌قانونی باشد.
 • در استفاده از وب‌سایت‌های دانلود مراقب باش، ممکن است بعضی از آن‌ها حاوی تبلیغات باشند و لینک نادرست را به تو نشان بدهند.
 • برای دانلود ویدئو از یوتیوب از برنامه‌های ناشناس استفاده نکن، چرا‌که ممکن است این برنامه‌ها حاوی بدافزار باشند. اگر نمی‌خواهی از برنامه‌هایی که در این مقاله معرفی شده‌اند استفاده کنی، با دوستانت مشورت کن یا سایت هایی مثل Reddit را بررسی کن تا ببینی دیگران از چه برنامه‌هایی استفاده کرده‌اند.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
واتساپ را بدون کد تأیید فعال کنیمواتساپ را بدون کد تأیید فعال کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
فایل‌ های دانلود شده را در آیفون مشاهده کنیمفایل‌ های دانلود شده را در آیفون مشاهده کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم

در مورد ویکی‌هاو

Luigi Oppido
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
تکنسین تعمیرات کامپیوتر
این مقاله به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری Luigi Oppido. لوئیجی اوپیدو، صاحب و گرداننده‌ی مجموعه‌ی Pleasure Point Computersدر شهر سانتا کروز ایالت کالیفرنیا است. لوئیجی در زمینه‌های تعمیرات عمومی کامپیوتر، بازیابی اطلاعات، حذف ویروس‌ها و ارتقا سیستم‌ها بیش از 25 سال تجربه دارد. این مقاله ۶٬۲۰۴بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۶٬۲۰۴بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟