این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد چگونه با استفاده از کامپیوتر، گوشی یا تبلت از وب‌سایت یا پیام‌ رسان فیسبوک خارج شوی. اگر فراموش کرده‌ای در یک کامپیوتر عمومی یا اشتراکی، از حساب کاربری فیسبوک خودت خارج شوی، می‌توانی از تنظیمات امنیتی فیسبوک برای خروج از راه دور استفاده کنی. اگر می‌خواهی حساب کاربری خودت را به‌صورت کامل حذف کنی،‌ مقاله‌های مربوط به نحوه‌ی غیرفعال‌کردن حساب کاربری فیسبوک را مطالعه کن.

روش 1
روش 1 از 6:
خارج شدن از حساب کاربری فیسبوک در گوشی یا تبلت

 1. 1
  روی منوی بزن. اگر از آیفون یا آیپد استفاده می‌کنی، این دکمه در گوشه‌ی سمت راست و پایین قرار دارد. کاربران گوشی‌های اندروید می‌توانند این دکمه را در گوشه‌ی سمت راست و بالا پیدا کنند.
 2. 2
  به پایین صفحه برو و روی Log Out (خروج)‌ بزن. این گزینه در قسمت پایین منو قرار دارد. با انجام این کار، یک پیام تأیید نمایش داده می‌شود.
 3. 3
  برای تأیید، روی Log Out (خارج شدن) بزن. با انجام این کار از برنامه‌ی فیسبوک خارج می‌شوی و به صفحه‌ی ورود برنامه باز گردانده می‌شوی.
  • اگر حساب کاربری فیسبوک تو با دستگاه اندرویدی تو همگام‌سازی شده است، با انجام این کار از این حالت خارج می‌شود.

روش 2
روش 2 از 6:
خارج شدن از فیسبوک در کامپیوتر

روش 3
روش 3 از 6:
خروج از راه دور با استفاده از گوشی یا تبلت

 1. 1
  با گوشی یا تبلت وارد فیسبوک شو. اگر از فیسبوک در دستگاه‌های دیگر (مثل کامپیوتر مدرسه یا محل کار، گوشی دوستت) خارج نشده‌ای، می‌توانی با این روش از آن دستگاه خارج شوی. برنامه‌ی فیسبوک معمولاً در صفحه‌ی اصلی (آیفون/آیپد) یا در کشوی برنامه (اندروید) قرار دارد.
  • باید با همان حساب کاربری که می‌خواهی از راه دور از آن خارج شوی، وارد فیسبوک شوی. اگر از گوشی یا تبلت شخص دیگری استفاده می‌کنی، با استفاده از این روش از حساب کاربری او خارج شو و بعد با حساب کاربری خودت وارد فیسبوک شو.
  • همچنین می‌توانی از این روش برای خارج شدن از پیام رسان فیسبوک استفاده کنی.
 2. 2
  روی منوی بزن. اگر از آیفون یا آیپد استفاده می‌کنی، این دکمه در گوشه‌ی سمت راست و پایین قرار دارد. کاربران گوشی‌های اندروید می‌توانند این دکمه را در گوشه‌ی سمت راست و بالا پیدا کنند.
 3. 3
  به پایین صفحه برو و روی Settings & Privacy (تنظیمات و حریم خصوصی) بزن. با انجام این کار یک منوی دیگر باز می‌شود. [۱]
 4. 4
  روی Settings (تنظیمات) بزن..
 5. 5
  روی Security & Login (امنیت و ورود به سیستم) بزن. این گزینه زیر قسمت "Security" (امنیت) قرار دارد. شاید نیاز باشد صفحه را کمی پایین بکشی تا بتوانی این گزینه را ببینی.
 6. 6
  لیست ورودهای فعال خودت را بررسی کن. لیستی از دستگاه‌هایی که در آن‌ها وارد فیسبوک شده‌ای ( و اخیراً وارد آن‌ها شده‌ای) در زیر "Where You're Logged In" (جاهایی که وارد شده‌ای)، نمایش داده می‌شود. در این قسمت، اسم دستگاه (آن‌گونه که به فیسبوک گزارش شده است)، مکان تقریبی و تاریخ آخرین دسترسی را خواهی دید. از این اطلاعات برای پیداکردن دستگاهی که باید در آن از فیسبوک خارج شوی، استفاده کن.
  • روی See More (مشاهده‌ی بیشتر) بزن تا لیست باز شود.
  • اگر وارد برنامه‌ی پیام‌ رسان فیسبوک شده باشی، کلمه‌ی "Messenger" (پیام رسان) زیر اسم دستگاه نمایش داده می‌شود.
 7. 7
  روی در کنار اسم دستگاهی که می‌خواهی در آن از فیسبوک خارج شوی، بزن. با انجام این کار، یک منو باز می شود.
 8. 8
  روی Log Out (خارج شدن) بزن. با انجام این کار از حساب کاربری فیسبوک در دستگاهی که انتخاب کرده‌ای، خارج می‌شوی. اگر شخصی در همان لحظه در حال مشاهده‌ی صفحه‌ی فیسبوک تو از طریق آن مرورگر یا برنامه باشد، بلافاصله از حساب کاربری تو بیرون انداخته می‌شود.

روش 4
روش 4 از 6:
خروج از راه دور با استفاده از کامپیوتر

 1. 1
  با استفاده از کامپیوتر وارد Facebook.com شو. اگر از فیسبوک در دستگاه‌های دیگر (مثل کامپیوتر مدرسه یا محل کار، گوشی دوستت) خارج نشده‌ای، می‌توانی با این روش از آن دستگاه خارج شوی.
  • می‌توانی با این روش از پیام رسان فیسبوک در گوشی یا تبلت نیز خارج شوی.
 2. 2
  روی پیکان کوچک کلیک کن. این پیکان رو‌به‌پایین داخل نوار آبی رنگی که در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه است، قرار دارد. با انجام این کار یک منو باز می‌شود.
 3. 3
  روی Settings (تنظیمات) کلیک کن. این گزینه تقریباً در پایین صفحه قرار دارد.
 4. 4
  روی Security and Login (امنیت و ورود)‌ کلیک کن. این گزینه در قسمت بالای منو در سمت چپ صفحه قرار دارد.
 5. 5
  لیست ورودهای فعال خودت را بررسی کن. لیستی از دستگاه‌هایی که در آن‌ها وارد فیسبوک شده‌ای ( و اخیراً وارد آن‌ها شده‌ای) در زیر "Where You're Logged In" (جاهایی که وارد شده‌ای)، نمایش داده می‌شود. در این قسمت، اسم دستگاه (آن‌گونه که به فیسبوک گزارش شده است)، مکان تقریبی و تاریخ آخرین دسترسی را خواهی دید. از این اطلاعات برای پیداکردن دستگاهی که باید در آن از فیسبوک خارج شوی، استفاده کن.[۲]
  • روی See More (مشاهده‌ی بیشتر) کلیک کن تا منو باز شود.
  • اگر وارد برنامه‌ی پیام‌ رسان فیسبوک شده باشی، کلمه‌ی "Messenger" (پیام رسان) زیر اسم دستگاه نمایش داده می‌شود.
 6. 6
  روی در کنار اسم دستگاهی که می‌خواهی در آن از فیسبوک خارج شوی، بزن. با انجام این کار، یک منو باز می‌شود.
 7. 7
  روی Log Out (خارج شدن)‌ بزن. با انجام این کار از حساب کاربری فیسبوک در دستگاهی که انتخاب کرده‌ای، خارج می‌شوی. اگر شخصی در همان لحظه در حال مشاهده‌ی صفحه‌ی فیسبوک تو از طریق آن مرورگر یا برنامه باشد، بلافاصله از حساب کاربری تو بیرون انداخته می‌شود.
 8. 8
  اگر می‌خواهی از همه‌ی دستگاه‌ها به‌صورت یکجا خارج شوی، روی Log Out of All Sessions (خارج شدن از همه‌ی دستگاه‌ها) کلیک کن. این گزینه زیر لیست "Where You're Logged In" (جاهایی که وارد شده‌ای) قرار دارد. با انجام این کار از دستگاهی که همین حالا در حال استفاده از آن هستی نیز خارج می‌شوی.

روش 5
روش 5 از 6:
خارج شدن از پیام رسان فیسبوک در گوشی یا تبلت

 1. 1
  برنامه‌ی فیسبوک را باز کن. گزینه‌ای برای خارج شدن از برنامه‌ی پیام رسان وجود ندارد ولی می‌توانی از برنامه‌ی معمولی فیسبوک خارج شوی. روی آیکون "f" آبی در صفحه‌ی اصلی بزن تا فیسبوک باز شود. [۳]
  • اگر از اندروید استفاده می‌کنی و برنامه‌ی فیسبوک در آن نصب شده نیست، به‌جای این مرحله، روش " Logging Out of Messenger on an Android Without Facebook" (خارج شدن از پیام رسان بدون خروج از فیسبوک در اندروید) را دنبال کن.
 2. 2
  روی منوی بزن. این منو در گوشه‌ی سمت راست و پایین صفحه در اندروید یا آیپد و در گوشه‌ی سمت راست و بالا در اندروید قرار دارد.
 3. 3
  به پایین برو و روی Settings & Privacy (تنظیمات و امنیت) بزن. با انجام این کار، گزینه‌های بیشتری باز خواهند شد.
 4. 4
  روی Settings (تنظیمات) بزن.
 5. 5
  قسمت پیام رسان را پیدا کن. لیستی از دستگاه‌هایی که در آن‌ها وارد فیسبوک یا پیام رسانی فیسبوک شده‌ای ( و اخیراً وارد آن‌ها شده‌ای)، زیر "Where You're Logged In" (جاهایی که وارد شده‌ای) نمایش داده می‌شود. ورودهایی که از طریق پیام رسان انجام شده‌اند با کلمه‌ی "Messenger" (پیام رسان) در کنار اسم دستگاه، نمایش داده می‌شوند.
 6. 6
  روی در کنار قسمت پیام رسان بزن. با انجام این کار، یک منو باز می‌شود.
 7. 7
  روی Log out (خارج شدن) بزن. با انجام این کار، بدون اینکه از برنامه‌ی اصلی فیسبوک خارج شوی، از پیام رسان خارج خواهی شد.

روش 6
روش 6 از 6:
خارج شدن از پیام رسان بدون خروج از فیسبوک در اندروید

 1. 1
  برنامه‌ی پیام رسان را ببند. برنامه‌ی پیام رسانی هیچ گزینه‌ای برای خروج ندارد ولی می‌توانی این کار را با پاک‌کردن اطلاعات برنامه در دستگاه اندرویدی خودت انجام بدهی. نحوه‌ی بستن پیام رسانی فیسبوک به صورت زیر است: [۴]
  • روی مربع کوچک در گوشه‌ی سمت راست و پایین صفحه (مدل های غیر سامسونگ) یا روی مستطیل‌های روی هم قرار گرفته در سمت چپ و پایین (سامسونگ) بزن.
  • در لیست برنامه‌های اخیر به سمت بالا یا پایین برو تا پیام رسان فیسبوک در وسط قرار بگیرد.
  • پیام رسان را به‌سمت چپ یا راست بکش تا بسته شود.
 2. 2
  تنظیمات اندروید را باز کن. می‌توانی این کار را با پایین‌کشیدن نوار اعلان‌ها از بالای صفحه و زدن روی علامت چرخ‌دنده در گوشه‌ی سمت راست و بالا انجام بدهی.
 3. 3
  به پایین صفحه برو و روی Apps (برنامه‌ها) یا Application Manager (مدیریت برنامه‌ها) بزن. گزینه‌ای که نمایش داده می‌شود بسته به مدل دستگاه متفاوت خواهد بود. [۵]
 4. 4
  به پایین برو و روی Messenger (پیام رسان) بزن.
 5. 5
  به پایین برو و روی Storage (ذخیره‌سازی) بزن.
 6. 6
  روی Clear Data (پاک کردن اطلاعات) بزن. اگر از تو خواسته شد چیزی را تأیید کنی، دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کن. با انجام این کار، از پیام رسان فیسبوک خارج می‌شوی.
  • اگر از تو خواسته شد چیزی را تأیید کنی، دستورالعمل‌های روی صفحه را برای انجام این کار دنبال کن.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
واتساپ را بدون کد تأیید فعال کنیمواتساپ را بدون کد تأیید فعال کنیم
به صورت خصوصی تماس بگیریمبه صورت خصوصی تماس بگیریم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
فایل‌ های دانلود شده را در آیفون مشاهده کنیمفایل‌ های دانلود شده را در آیفون مشاهده کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
صدای گوشی آیفون را زیاد کنیمصدای گوشی آیفون را زیاد کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۲٬۳۱۰بار مشاهده شده است.
از این صفحه ۲٬۳۱۰بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟