این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد چگونه عکس گرفته‌شده از صفحه‌نمایش دستگاه‌های ویندوز، مک، آیفون، آی‌پد یا اندروید را ذخیره کنی.

روش 1
روش 1 از 4:
در ویندوز

 1. 1
  در ویندوز ۸ یا ۱۰ از کل صفحه‌نمایش یک عکس بگیر. برای انجام این کار کلید‌‌های Win+PrintScreen را فشار بده تا عکس صفحه‌نمایش مستقیماً در یک فایل ذخیره شود. با این کار مجبور نیستی آن را ابتدا در برنامه‌ی Paint (نقاشی) الصاق کنی. این فایل در پوشه‌ی Screenshots (عکس‌های صفحه‌نمایش) که در پوشه‌ی Pictures (عکس‌ها) قرار دارد ذخیره می‌شود. اگر این پوشه قبلاً ایجاد نشده باشد،‌ با گرفتن اولین عکس از صفحه‌نمایش ایجاد خواهد شد.
  • اگر روش قبلی عمل نکرد، با فشردن کلید‌‌های Fn+ Win+PrintScreen از صفحه‌نمایش عکس بگیر.
 2. 2
  در ویندوز ۷ یا ویستا از کل صفحه‌نمایش یک عکس بگیر. برای انجام این کار کلید Print Screen را فشار بده. نوشته‌ی روی این کلید ممکن است به‌صورت مختصر نوشته شده باشد و معمولاً بین کلید‌های F12 و Screen Lock (قفل صفحه‌نمایش) قرار دارد. اگر از لپ‌تاپ استفاده می‌کنی،‌شاید لازم باشد کلید Function (عملیات) یا Fn را نیز فشار بدهی.
  • با انجام این کار عکس گرفته‌شده از صفحه‌نمایش در حافظه‌ی موقت کپی می‌شود. برای دیدن عکس باید آن را در یک سند الصاق کنی.
 3. 3
  فقط از پنجره‌ی فعال عکس بگیر. برای انجام این کار روی پنجره‌ای که می‌خواهی عکس آن را بگیری کلیک کن و کلید‌های Alt+PrintScreen را فشار بده؛ در بعضی از لپ‌تاپ‌ها باید کلید‌های Alt+Fn+PrintScreen را فشار بدهی.
  • قبل از اینکه بتوانی عکس را ذخیره کنی، باید آن را الصاق کنی.

روش 2
روش 2 از 4:
در مک

 1. 1
  از کل صفحه‌نمایش عکس بگیر. برای گرفتن یک عکس کامل از تمام صفحه‌نمایش و ذخیره‌ی آن در یک فایل روی دسکتاپ، باید کلید‌های + Shift+3 را فشار بدهی. با انجام این کار،‌ کامپیوتر صدایی مثل صدای شاتر دوربین تولید می‌کند و فایلی با عنوان "Screen Shot [date]" (عکس صفحه‌نمایش [تاریخ]) روی دسکتاپ ظاهر خواهد شد.
  • اگر ترجیح می‌دهی به‌جای ذخیره‌ی عکس گرفته‌شده از صفحه‌نمایش در یک فایل، آن را در حافظه‌ی موقت ذخیره کنی، کلید‌های +Control+ Shift+3 را فشار بده. با انجام این کار عکس در حافظه‌ی موقت کپی می‌شود و می‌توانی آن را در سند یا برنامه‌ی ویرایشگر عکس الصاق کنی.
 2. 2
  از قسمتی از صفحه‌نمایش عکس بگیر. اگر می‌خواهی فقط از قسمتی از صفحه‌نمایش عکس بگیری، کلید‌های + Shift+4 را فشار بده. نشانگر ماوس به یک دایره با یک علامت به‌علاوه در وسط آن تبدیل می‌شود. نشانگر جدید را روی صفحه‌نمایش بکش تا قسمتی که می‌خواهی از آن عکس بگیری، در کادر ایجاد‌شده قرار بگیرد.
  • وقتی‌ دکمه‌ی ماوس را رها کنی، کامپیوتر صدایی شبیه به "شاتر" دوربین عکاسی تولید می‌کند و عکس گرفته‌شده در فایلی روی دسکتاپ ذخیره می‌شود.
 3. 3
  از یک پنجره‌ی خاص عکس بگیر. اگر می‌خواهی از یک پنجره‌ی خاص عکس بگیری، باید کلید‌های + Shift+4 و بعد کلید Space را فشار بدهی. با انجام این کار نشانگر ماوس به یک دوربین تبدیل می‌شود. روی پنجره‌ای که می‌خواهی از آن عکس بگیری کلیک کن.
  • وقتی‌ دکمه‌ی ماوس را رها کنی، کامپیوتر صدایی شبیه به "شاتر" دوربین عکاسی تولید می‌کند و عکس گرفته‌شده در فایلی روی دسکتاپ ذخیره می‌شود.

روش 3
روش 3 از 4:
در آی‌پد یا آیفون

 1. 1
  به‌صفحه‌ای که می‌خواهی از آن عکس بگیری برو. عکس، تصویر،‌ پیام، وب‌سایت یا هرچیز دیگری را که می‌خواهی از آن عکس بگیری باز کن.
 2. 2
  کلید‌های خانه و خاموش/روشن را هم‌زمان فشار بده.
  • صفحه‌نمایش برای یک لحظه چشمک می‌زند (روشن و خاموش می‌شود) که به معنی گرفته‌شدن عکس از صفحه‌نمایش است.
 3. 3
  برنامه‌ی Photos (عکس‌ها) را باز کن.
 4. 4
  روی Albums بزن. آیکون آلبوم‌ها در گوشه‌ی سمت راست و پایین صفحه‌نمایش قرار دارد.
 5. 5
  به پایین صفحه برو و روی آلبوم Screenshots (عکس‌های صفحه‌نمایش) بزن. عکسی که به‌تازگی گرفته‌ای، آخرین عکس ذخیره شده است و در قسمت پایین آلبوم قرار دارد.

روش 4
روش 4 از 4:
در اندروید

 1. 1
  به‌صفحه‌ای که می‌خواهی از آن عکس بگیری برو. عکس، تصویر،‌ پیام، وب‌سایت یا هرچیز دیگری را که می‌خواهی از آن عکس بگیری باز کن.
 2. 2
  کلید‌های خاموش/روشن و کم‌کردن صدا را هم‌زمان فشار بده و نگه‌دار.
  • در دستگاه‌های سامسونگ گلکسی، کلید‌‌های روشن/خاموش + خانه را فشار بده.
  • صفحه‌نمایش برای یک لحظه چشمک می‌زند (روشن و خاموش می‌شود) که به‌معنی گرفته‌شدن عکس از صفحه‌نمایش است.
 3. 3
  انگشتت را از بالای صفحه‌نمایش به‌سمت پایین حرکت بده تا نوار اعلان‌ها باز شود.
 4. 4
  برای دیدن عکس، روی Screenshot captured (عکس گرفته‌شده از صفحه‌نمایش) بزن.[۱]
  • در دستگاه سامسونگ، عکس گرفته‌شده در آلبومی با‌ عنوان "Screenshots" (عکس‌های صفحه‌نمایش) در برنامه‌ی پیش‌فرض عکس‌ها مثل Gallery یاGoogle Photos (عکس‌های گوگل) یا Photos (تصاویر) ذخیره خواهد شد.

نکات

 • همیشه مطمئن شو هیچ‌گونه اطلاعاتی از خودت در پس‌زمینه‌ی صفحه‌نمایش نباشد. گرچه این تصاویر ممکن‌است جالب باشند، اما احتمالاً نمی‌خواهی خودت را در چنین شرایطی قرار بدهی.

مقالات مرتبط ویکی‌هاو

به حساب واتس‌اپ افراد وارد شویمبه حساب واتس‌اپ افراد وارد شویم
با استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیمبا استفاده از عکس به‌راحتی شخصی را جستجو و پیدا کنیم
در فایل‌های PDF تایپ کنیمدر فایل‌های PDF تایپ کنیم
لپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیملپ‌تاپ را به مانیتور وصل کنیم
به فایل‌های PDF عکس اضافه کنیمبه فایل‌های PDF عکس اضافه کنیم
مقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیممقدار شارژ باتری ایرپاد را بررسی کنیم
افراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهندافراد را وادار کنیم به پیام ما جواب دهند
به حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیمبه حافظه‌ی کلیپ‌بورد اندروید دسترسی پیدا کنیم
همه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیمهمه‌ی توییت‌ها را یک‌باره حذف کنیم
فایل‌های EXE را باز کنیمفایل‌های EXE را باز کنیم
علامت رادیکال را در کامپیوتر یا مک تایپ کنیمعلامت رادیکال را در کامپیوتر یا مک تایپ کنیم
اسناد را به‌ صورت PDF اسکن کنیماسناد را به‌ صورت PDF اسکن کنیم
علامت عدد پی را تایپ کنیمعلامت عدد پی را تایپ کنیم
تاریخ تولد خودمان را در فیسبوک تغییر بدهیمتاریخ تولد خودمان را در فیسبوک تغییر بدهیم

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
wikiHow Staff Writer
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند.
از این صفحه ۶۷۴بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟