این ویکی‌هاو به تو یاد می‌دهد که چگونه از Tinder که یک برنامه‌ی اجتماعی دوست‌یابی است استفاده کنی. برای استفاده‌ی درست از برنامه‌ی Tinder، باید ابتدا برنامه را نصب کرده و یک حساب‌کاربری ایجاد کنی. بعد از اینکه حساب کاربریت آنلاین شد و با نحوه‌ی عملکرد و تنظیمات Tinder آشنا شدی، به‌سرعت با کاربران دیگر آشنا خواهی شد.

بخش 1
بخش 1 از 4:

ایجاد حساب کاربری

 1. 1
  برنامه‌ی Tinder را نصب کن. می‌توانی برنامه‌ی Tinder را از App Store برای آیفون و Google Play Store برای اندروید دانلود کنی.
 2. 2
  برنامه‌ی Tinder را باز کن. آیکون این برنامه به‌صورت یک شعله است.
 3. 3
  روی دکمه‌ی LOG IN WITH FACEBOOK (ورود از طریق فیسبوک) بزن. این دکمه‌ی آبی رنگ در قسمت پایین صفحه قرار دارد.
  • برای ایجاد حساب کاربری Tinder باید برنامه‌ی فیسبوک را نصب کرده و همچنین یک حساب کاربری در فیسبوک داشته باشی.
 4. 4
  وقتی از تو خواسته شد، روی OK (تایید) بزن. با انجام این کار اجازه‌ی دسترسی به اطلاعات فیسبوکت را به Tinder می‌دهی.
  • گر اطلاعات ورود به فیسبوک در دستگاهت ذخیره نشده، ابتدا آدرس ایمیل و رمز عبور فیسبوکت را وارد کن.
 5. 5
  وقتی از تو خواسته شد، روی Allow (اجازه دادن) کلیک کن. با انجام این کار سرویس موقعیت مکانی برای Tinder فعال می‌شود.
  • برای استفاده از Tinder، سرویس موقعیت مکانی دستگاهت حتماً باید روشن باشد.
 6. 6
  تعیین کن که آیا می‌خواهی اعلان‌ها را دریافت کنی یا خیر. روی I WANT TO BE NOTIFIED (می‌خواهم مطلع شوم) بزن یا گزینه‌ی NOT NOW (الان نه) را انتخاب کن. بعد از انجام این کار، پروفایل Tinder تو با استفاده از اطلاعات فیسبوکت ساخته می‌شود.
  • برنامه‌ی Tinder رایگان است ولی می‌توانی در صورت تمایل به استفاده از ویژگی‌های بیشتر این برنامه، نسخه‌ی Tinder Gold را خریداری کنی.
بخش 2
بخش 2 از 4:

آشنایی با چگونگی و عملکرد کلی Tinder

 1. 1
  صفحه‌ی Tinder را بررسی کن. یک عکس در وسط صفحه مشاهده خواهی کرد؛ این عکس، پروفایل یکی از کاربران Tinder است که در نزدیکی تو قرار دارد.
 2. 2
  دکمه‌های پایین صفحه را بررسی کن. با استفاده از این دکمه‌ها می‌توانی با پروفایل افراد دیگر تعامل داشته باشی. عملکرد این دکمه‌ها از چپ به راست به‌صورت زیر است:
  • Undo (برگرداندن به حالت قبل) - با زدن روی این پیکان زرد رنگ، آخرین عملیاتی که انجام داده‌ای خنثی شده و به حالت قبل بر‌می‌گردد. برای استفاده از این امکان باید عضویت Tinder Plus را خریداری کرده باشی.
  • Dislike (نپسندیدن) – برای نپسندیدن یک پروفایل، روی این X قرمز رنگ بزن. همچنین می‌توانی برای انجام این کار، پروفایل مورد‌نظر را به‌سمت چپ بکشی.
  • Boost (تقویت کننده) – این آیکون صاعقه‌ای شکل، پروفایلت را به‌مدت سی دقیقه به‌صورت ویژه در ابتدای لیست افرادی که نزدیک تو هستند قرار می‌دهد. می‌توانی در ماه فقط یک بار از این ویژگی استفاده کنی.
  • Like (پسندیدن) – می‌توانی با استفاده از این آیکون سبز رنگ که به‌شکل یک قلب است ، پروفایل فردی را لایک کرده و بپسندی و اگراوهم پروفایل تو را لایک کند، شما دو نفر به‌ هم وصل می‌شوید و امکان گفتگو خواهید داشت. همچنین می‌توانی این کار را با کشیدن پروفایل شخص مورد‌نظر به‌سمت راست انجام بدهی.
  • Super Like (پسندیدن زیاد) – در صورت استفاده از این گزینه، پروفایل فرد مورد‌نظر پسندیده شده و به او پیغام داده می‌شود که پروفایلش را پسندیده‌ای. همچنین می‌توانی این کار را با کشیدن پروفایل شخص مورد‌نظر به‌سمت بالا انجام بدهی.
 3. 3
  پیام‌های Tinder را بررسی کن. برای انجام این کار، روی آیکون حبابی‌شکل گفتگو که در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه قرار دارد بزن. با انجام این کار تمام مکالماتی که با کاربران داشته‌ای باز می‌شود.
 4. 4
  برنامه‌ی Tinder را در حالت social (اجتماعی) قرار بده. از‌آنجایی‌که Tinder قبل از هر چیز یک برنامه‌ی دوست‌یابی است، با زدن روی switch (تغییر حالت) در قسمت وسط و بالای صفحه، Tinder به‌حالت عمومی‌تر و معاشرتی‌تر تغییر پیدا می‌کند.
 5. 5
  روی آیکون پروفایل بزن. این آیکون که به‌شکل یک آدمک است، در گوشه‌ی سمت چپ و بالای صفحه قرار دارد. با انجام این کار، صفحه‌ی پروفایلت باز می‌شود و می‌توانی گزینه‌های پروفایل را در آنجا تنظیم کنی.
بخش 3
بخش 3 از 4:

مدیریت تنظیمات

 1. 1
  روی SETTINGS (تنظیمات) بزن. آیکون چرخ‌دنده‌ای شکل این برنامه در صفحه‌ی پروفایل قرار دارد. با انجام این کار، صفحه‌ی تنظیمات Tinder باز می‌شود.
 2. 2
  تنظیمات "DISCOVERY" (جستجو) را باز کن. این تنظیمات روی جستجوی Tinder و نوع پروفایل‌هایی که مشاهده خواهی کرد تاثیر می‌گذار.
  • Location (موقعیت) در آیفون، Swiping in (کشیدن) در اندروید: می‌توانی مکان فعلی خودت را تغییر بدهی.
  • Maximum Distance (بیشترین فاصله) در آیفون، Search Distance (فاصله‌ی جستجو) در اندروید: می‌توانی شعاع جستجو برای پیدا کردن افراد را کم یا زیاد کنی.
  • Gender (جنسیت) در اندروید، Show me (به من نشان بده) در اندروید: می‌توانی جنسیت مورد‌علاقه‌ات را انتخاب کنی. می‌توانی گزینه‌های Men (مردان)، Women (زنان) و Men and Women (مردان و زنان) را در این قسمت انتخاب کنی.
  • Age Range (بازه‌ی سنی) در آیفون، Show Ages (Android) (نمایش سن) در اندروید: می‌توانی حداکثر سن افرادی که می‌خواهی ملاقات کنی را کم یا زیاد کنی.
 3. 3
  گزینه‌های دیگر تنظیمات را بررسی کن. می‌توانی تنظیماتی مثل اعلان‌ها، مشاهده‌ی سیاست‌های حفظ حریم‌خصوصی و یا خروج از Tinder را از این منو انجام بدهی.
 4. 4
  روی Done (انجام شده) در آیفون یا (برگشت) در اندروید بزن. این گزینه در قسمت بالای صفحه‌ی تنظیمات قرار دارد. با انجام این کار، به صفحه‌ی پروفایل خودت باز‌خواهی گشت.
 5. 5
 6. 6
  عکس‌های فعلیت را بررسی کن. عکس‌هایت در قسمت بالای صفحه‌ی ویرایش اطلاعات قرار دارند. در این قسمت می‌توانی چندین کار مختلف را انجام بدهی.
  • برای تغییر عکس اصلی پروفایلت، روی یکی از عکس‌ها بزن و آن را داخل کادر عکس بزرگی که آنجا است بکش.
  • برای حذف کردن یک عکس از Tinder، روی علامت x در گوشه‌ی سمت راست و پایین آن عکس کلیک کن.
  • برای بارگذاری یک عکس از داخل گوشی یا فیسبوک، روی علامت + در گوشه‌ی سمت راست و پایین کادر عکس کلیک کن.
  • همچنین می‌توانی کلید Smart Photos (عکس‌های هوشمند) را به سمت راست بکشی تا به Tinder اجازه بدهی خودش یک عکس برایت انتخاب کند.
 7. 7
  برای پروفایلت توضیحاتی بنویس. این کار را باید در قسمت "About (Name)" (درباره‌ی (نام)) انجام بدهی.
  • توضیحاتی که در این قسمت وارد می‌کنی نباید بیشتر از ۵۰۰ کاراکتر باشد.
 8. 8
  اطلاعات پروفایلت را بازبینی کن. در این قسمت می‌توانی موارد متعددی را ویرایش کنی.
  • Current Work (شغل فعلی) – برای مشاهده‌ی گزینه‌های مختلف شغل فعلیت، روی این گزینه بزن.
  • School (مدرسه) – می‌توانی اسم مدرسه‌ات را از پروفایل فیسبوکت انتخاب کنی و یا با انتخاب None (هیچ‌کدام)، هیچ گزینه‌ای را اضافه نکنی.
  • My Anthem (آهنگ من) – آهنگی را از Spotify انتخاب کن تا به‌عنوان آهنگ پروفایلت تنظیم شود .
  • I Am (من هستم) - جنسیت خودت را انتخاب کن.
 9. 9
  روی Done (انجام شده) در آیفون یا (برگشت) در اندروید بزن. این گزینه در قسمت بالای صفحه‌ی تنظیمات قرار دارد.
  • در آیفون با زدن روی آیکونی که به‌شکل یک پیکان رو به پایین است و در سمت راست و بالای صفحه قرار دارد، به صفحه‌ی پروفایلت باز‌خواهی گشت.
 10. 10
  روی آیکونی که به‌شکل شعله است بزن. این آیکون در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه قرار دارد. با انجام این کار به صفحه‌ اصلی Tinder، جایی که می‌توانی با دیگران ارتباط برقرار کنی، باز‌خواهی گشت.
بخش 4
بخش 4 از 4:

جستجوی پروفایل‌ها

 1. 1
  برای پسندیدن یک پروفایل، آن را به‌سمت راست بکش. همچنین می‌توانی برای انجام این کار از دکمه‌ای که به‌شکل قلب است استفاده کنی. لایک کردن یک پروفایل این پیام را می‌دهد که پروفایل مورد‌نظر را پسندیده‌ای و می‌خواهی با آن شخص ارتباط برقرار کنی.
 2. 2
  برای نپسندیدن یک پروفایل، آن را به‌سمت چپ بکش. همچنین می‌توانی برای انجام این کار از دکمه‌ی X استفاده کنی. با انجام این کار دیگر پروفایل آن شخص در صفحه‌ی فید که همان صفحه‌ی اصلی Tinder تو است، نمایش داده نمی‌شود.
 3. 3
  منتظر بمان تا یک دوست پیدا شود. در‌صورتی‌که کسی را بپسندی و لایک کنی و آن شخص هم تو را لایک کند، ارتباط شما با‌هم برقرار می‌شود؛ در این حالت، یک اعلان برایت ارسال می‌شود و می‌توانی در قسمت‌ پیام‌ها با آن شخص صحبت کنی.
 4. 4
  روی آیکون messages (پیام‌ها) بزن. این آیکون در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه قرار دارد.
 5. 5
  روی اسم شخصی که یک‌دیگر را لایک کرده‌اید بزن. می‌توانی اسم آن شخص را در صفحه‌ پیام‌ها پیدا کنی و یا از نوار جستجوی بالای صفحه برای جستجوی یک کاربر خاص استفاده کنی.
 6. 6
  یک پیغام قوی و خوب بنویس. اگر سعی داری با شخصی ارتباط برقرار کنی، باید اولین پیغامت بدون اینکه طرف مقابل را ناراحت کند، صمیمی و دوستانه باشد.
  • از گفتن فقط یک “سلام“ ساده خودداری کن؛ به‌جای آن از جمله‌ای مثل “سلام، روزت را چطور گذرانده‌ای؟“ استفاده کن.
  • سعی کن در پیام اولی که می‌فرستی خودت را متمایز و بر‌جسته نشان بدهی.
 7. 7
  با‌ملاحظه باش. گاهی‌وقت‌ها ممکن است به‌راحتی فراموش کنی که داری با یک انسان دیگر از طریق Tinder صحبت می‌کنی، بنابرین یادت باشد که هنگام برخورد با کاربران دیگر مثبت، مهربان و محترمانه رفتار کنی.

نکات

 • از استفاده از Tinder در تعطیلات خودداری کن، زیرا ممکن است پروفایل کاربرانی که در آن منطقه‌ی جغرافیایی هستند در برنامه ذخیره شود و حتی بعد از بازگشت به خانه نیز کاربران آن منطقه برایت نمایش داده شوند.

هشدارها

 • رفتار نا‌مناسب یا سوءاستفاده می‌تواند باعث بسته شدن حساب کاربریت شود.

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۳٬۹۱۰بار مشاهده شده است.
رده‌ها: روابط
از این صفحه ۳٬۹۱۰بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟