در این مقاله‌ی ویکی‌هاو یاد می‌گیری چطور آ‌هنگ‌های اسپاتیفای را دانلود و آفلاین به آنها گوش کنی. برای دانلود آهنگ‌های اسپاتیفای باید یک فهرست‌پخش ایجاد کنی و چند آهنگ به آن اضافه کنی. با گوشی حتی می‌توانی یک آلبوم کامل را دانلود کنی. اگر می‌خواهی آهنگ‌های اسپاتیفای را به صورت فایل MP3 در کامپیوتر ذخیره کنی، باید آن‌ها را کپی‌برداری یا ریپ کنی اما این کار خلاف شرایط و مقررات سرویس‌دهی اسپاتیفای است و دزدی سایبری به حساب می‌آید.

روش 1
روش 1 از 2:

روی گوشی

 1. 1
  اول باید در اسپاتیفای مشترک ویژه (premium) شوی. دانلود آهنگ برای استفاده‌ی آفلاین فقط در صورتی امکان دارد که اشتراک ویژه‌ی اسپاتیفای را داشته باشی.
  • همچنین برای دانلود آ‌هنگ‌های اسپاتیفای باید به وای‌فای متصل باشی. دانلود آهنگ از طریق شبکه‌ی داده‌ی موبایل امکان‌پذیر نیست.
 2. 2
  اسپاتیفای را باز کن. روی آیکون برنامه‌ی اسپاتیفای بزن، این آیکون شبیه به سه خط سیاه‌رنگ افقی با پس‌زمینه‌ی سبز است. اگر داخل حسابت باشی، صفحه‌ی اصلی اسپاتیفای باز می‌شود.
  • اگر داخل حسابت نیستی، روی LOG IN (ورود) بزن، بعد آدرس ایمیل و رمز عبور حساب اسپاتیفای خودت را وارد کن.
 3. 3
  روی Your Library (کتابخانه‌ی شما) بزن. این گزینه در گوشه‌ی سمت راست و پایین صفحه قرار دارد.
 4. 4
  روی Playlists (فهرست‌پخش) بزن. این گزینه در قسمت بالای صفحه (در آیفون) یا در وسط صفحه (در اندروید) قرار دارد. با این کار فهرست‌پخش اسپاتیفای باز می‌شود.
  • در این صفحه همچنین می‌توانی گزینه‌ی Albums (آلبوم‌ها) را انتخاب کنی.
  • اگر می‌خواهی همه‌ی آهنگ‌های موجود در کتابخانه‌ی خود را در اندروید دانلود کنی، به‌جای آن روی Songs (آهنگ‌ها) بزن، و مرحله‌ی بعد را رد کن.
 5. 5
  یک فهرست‌پخش انتخاب کن. در صفحه‌ی "Playlists" (فهرست‌های پخش)، روی فهرست‌پخشی که آ‌هنگ‌های موردنظرت در آن قرار دارد بزن.
  • اگر به‌جای آن صفحه‌ی Albums (آلبوم‌ها) را باز کردی، یک آلبوم را انتخاب کن.
 6. 6
  روی دکمه‌ی خاکستری "Download" (دانلود) بزن. این دکمه نزدیک گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه قرار دارد. با این کار دکمه سبز خواهد شد که نشان می‌دهد آهنگ‌ها درحال دانلود در برنامه‌ی مخصوص موبایل اسپاتیفای هستند.
  • وقتی دانلود آهنگ تمام شود، یک فلش رو به پائین در سمت راست آن پدیدار می‌شود.
 7. 7
  آفلاین به آ‌هنگ‌های اسپاتیفای گوش کن. وقتی به اینترنت متصل نیستی، می‌توانی اسپاتیفای را باز کنی، روی گزینه‌ی Your Library (کتابخانه‌ی شما) بزنی، به جایی که آهنگ موردنظرت قرار دارد بروی، روی آهنگ بزنی و آن را گوش کنی.
روش 2
روش 2 از 2:

در کامپیوتر

 1. 1
  مطمئن شو که در اسپاتیفای اشتراک ویژه داری. دانلود آهنگ برای استفاده‌ی آفلاین فقط در صورتی امکان دارد که اشتراک ویژه‌ی اسپاتیفای داشته باشی.
  • همچنین برای دانلود آ‌هنگ‌های اسپاتیفای باید به وای‌فای متصل باشی؛ نمی‌توانی آ‌هنگ‌ها را از طریق شبکه‌ی داده‌ی موبایل دانلود کنی.
 2. 2
  اسپاتیفای را باز کن. روی آیکون برنامه‌ی اسپاتیفای یک یا دو بار کلیک کن. این آیکون شبیه به سه خط سیاه و افقی در پس‌زمینه‌ی سبز است. اگر داخل حسابت باشی، صفحه‌ی اصلی اسپاتیفای باز می‌شود.
  • اگر داخل حسابت نیستی، روی LOG IN (ورود) کلیک کن، بعد آدرس ایمیل و رمز عبور حساب اسپاتیفای خود را وارد کن.
 3. 3
  یک فهرست‌پخش انتخاب کن. در قسمت "PLAYLISTS" (فهرست‌های پخش) در سمت چپ پنجره، روی فهرست‌پخش موردنظرت کلیک کن.
  • متأسفانه، با برنامه‌ی کامپیوتر اسپاتیفای نمی‌توانی آلبوم‌‌ها را دانلود کنی. [۱]
 4. 4
  روی دکمه‌ی خاکستری "Download" (دانلود) بزن. این دکمه نزدیک به قسمت وسط پنجره قرار دارد. با این کار دکمه سبزرنگ خواهد شد که نشان می‌دهد آ‌هنگ‌ها در حال دانلود روی کامپیوتر هستند.
  • وقتی دانلود آهنگی تمام می‌شود، یک فلش روبه‌پایین در سمت راست آن ظاهر می‌شود.
 5. 5
  آفلاین به آ‌هنگ‌های اسپاتیفای گوش کن. هروقت به اینترنت متصل نیستی، می‌توانی اسپاتیفای را باز کنی، روی فهرست‌پخش دانلودشده‌‌ات کلیک کنی، بعد روی آیکون "پخش" در سمت چپ آهنگ کلیک کنی تا آهنگ پخش شود.

نکات

 • اسپاتیفای به کاربران ویژه اجازه می‌دهد حداکثر ۳۳۳۳ آهنگ را در سه دستگاه مختلف دانلود کنند. به عبارتی، می‌توانی در کل ۹۹۹۹ آهنگ را روی کامپیوتر، تبلت و گوشی هوشمندت دانلود کنی.
 • اگرچه از لحاظ فنی می‌توانی به‌صورت آفلاین هرچقدر که دلت می‌خواهد آهنگ گوش کنی، اما باید حداقل هر ۳۰ روز یک بار به اینترنت متصل شوی تا اسپاتیفای بتواند کتابخانه‌اش را به‌روز کند و آپدیت شود. اگر این کار را نکنی، ممکن است اطلاعات حساب کاربری خود را از دست بدهی، بنابراین حتماً هر چند وقت یک بار به اینترنت وصل شو.

هشدارها

 • هرگونه تلاش برای کپی‌برداری آهنگ‌ها از پایگاه داده‌ی اسپاتیفای، برخلاف شرایط و ضوابط اسپاتیفای و به‌طور کلی قانون است.

در مورد ویکی‌هاو

کادر فنی ویکی‌هاو
به‌طور مشارکتی نوشته شده با همکاری:
نویسنده‌ی عضو ویکی‌هاو
این مقاله توسط تیم آموزش‌دیده‌ی ویراستاران و پژوهشگرانی که صحت و جامعیت آن را تأیید کرده‌اند، به‌طور مشارکتی نوشته شده است. تیم مدیریت محتوای ویکی‌هاو با دقت کار ویراستاران را زیر نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که تمامی مقالات طبق پژوهش‌های معتبر صحیح هستند و استانداردهای بالای کیفی ما را دارند. این مقاله ۷٬۲۹۷بار مشاهده شده است.
رده‌ها: هنر و سرگرمی
از این صفحه ۷٬۲۹۷بار بازدید شده‌است.

آیا این مقاله کمکتان کرد؟